Netflix'in yeni Türk dizisi yolda: 'Uğur Yücel ve Çetin Tekindor başrolde'

Türkiye pazarına hızlı giren Netflix, dördüncü Türk dizisine imza atmaya hazırlanıyor. Platformun Hakan Muhafız, Atiye ve üçüncü Türk dizisi olan Love 101'den sonra Başkomser Nevzat isimli diziyi yayınlayacağı iddia edildi.


Edebiyathaber'in aktardığı bilgilere göre Ahmet Ümit’in en popüler karakterlerinden biri olan Başkomiser Nevzat dizi olarak karşımıza çıkacak. Bu proje için iki tecrübeli oyuncunun ismi anılıyor.

Başkomiser Nevzat, Ahmet Ümit’in romanlarında en sık yer verdiği karakterlerden biri olmasıyla biliyor. Onun ana kahraman olarak karşımıza çıktığı pek çok farklı roman bulunuyor.


Bunlar arasında akla ilk gelenler Karanlıkta Koşanlar, Şeytan Ayrıntıda Gizlidir, Kavim, Sultan’ı Öldürmek ve Beyoğlu’nun En Güzel Abisi. Ancak bu listeyi daha da uzatmak mümkün.

Daha önce bu karakteri Karanlıkta Koşanlar dizisinde Uğur Yücel canlandırmıştı. Şeytan Ayrıntıda Gizlidir filminde aynı karaktere Çetin Tekindor hayat vermişti. Dolayısıyla dizi projenin ortaya çıkmasıyla birlikte akla gelen ilk iki isim Uğur Yücel ve Çetin Tekindor oldu.

Son zamanlarda sosyal medyada konuşulanlara bakılırsa Başkomiser Nevzat dizisi için gerçekten de bu iki isim düşünülüyor.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER MEDYA HABERLERİ