Netflix Türkiye: Sansür talebi olmadı

İnternet tabanlı TV yayınlarının da RTÜK denetimine geçmesinden ardından yaşanan sansür tartışmaları hakkında Netflix “Bizden herhangi bir sansür talebi olmadı.” açıklaması yaptı.

Netflix Türkiye İletişim Müdürü Artanç Savaş, son bir yılda RTÜK’le sık sık görüştüklerini fakat RTÜK’ten herhangi bir dizi ya da başka yapımla ilgili sansür talebi gelmediğini söyledi.


Dün galası yapılan Atiye 27 Aralık’ta Netflix’te olacak


2020’DE 3 YENİ DİZİ OLACAK

27 Aralık’ta seyirciyle buluşacak olan Atiye dizisinin galasında Netflix yetkilileri gazetecilerin sorularını cevaplandırdı. 190 ülkede yayınlanacak olan Atiye’nin galası için Türkiye’ye gelen Netflix Türkiye ve CEE Bölgesi Uluslararası Yapımlar Direktörü Michael Azzolino; 1.5 milyon kullanıcıyı aştıkları Türkiye’de yeni yatırımları olacağını dile getirdi.

Azzolino’nun açıklamalarına göre yayın için gün sayan Atiye, Aşk 101, Ottoman Rising gibi yapımların yanı sıra 2020’de üç yeni dizi de seyircilerle buluşacak. Bir diğer açıklama ise Hakan Muhafız dizsiyle ilgili oldu. Buna göre sevilen dizinin 4 ve 5. sezonları da olacak.

TOPLU ULAŞIM İZLEMESİNDE TÜRKİYE BİRİNCİ

Netflix Türkiye İletişim Müdürü Artanç’ın verdiği bir diğer bilgi ise Netflix izleme alıkanlıklarıyla ilgili. Artanç’ın açıklamasına göre toplu taşımada Netflix izleme konusunda Türkiye dünyada ilk sırada.

Netflix ücretleri ile ilgili de bir açıklama yapan Artanç “Fiyatlarımız bu yıl 2 liralık zamla 19.99 ve 41.99 olarak güncellendi.” dedi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER MEDYA HABERLERİ