"Ne davadan haberim var, ne de ifade verdim"

Gazeteci-yazar Ahmet Nesin’in, Perinçek’e sosyal medya hesabından hakaret ettiği gerekçesiyle 3 aydan 2 yıla kadar hapis istemiyle yargılandığı davada karar çıktı.

İstanbul 23. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davada mahkeme, sanık Ahmet Aziz Nesin'e  "sesli, yazılı veya görüntülü bir ileti ile hakaret" suçundan bin 620 lira adli para cezası verilmesine karar vererek hükmün açıklanmasını geri bıraktı.

'HANGİ AKLA HİZMET YARGILIYORLAR'


Davadan haberi olmadığını söyleyen Nesin şunları dile getirdi;

"Haberim olmadığı davadan 1620 lira para cezası aldım. Türkiye'deki adalet sistemini ortaya koyan bir dava. Benim Türkiye'de mahkemeye çağırılacak bir adresim yok. Özgün Gündem Gazetesi davasında olduğu gibi Adalet Bakanlığı kanalıyla ifadem Fransa'dan istenebilirdi. Ne davadan haberim var, ne de ifade verdim, ayrıca bana konsolosluk pasaport ve kimlik de vermiyor. Pasaport ve kimlik vermediği bir kişiyi hangi akla hizmet yargılıyorlar bunu da bilmiyorum. Erdoğan Aziz Nesin'in Zübük oyununu oynarken, bana da 'Yaşar ne yaşar ne yaşamaz'ı oynatıyor. Ayrıca haberde hakaret olarak da ne dediğim de belirtilmiyor. Şunu tekrar söylüyorum, Aydınlık Gazetesi’nde Salman Rüşti'nin Şeytan Ayetleri kitabından bölümler yayınlatan Doğu Perinçek, Sivas-Madımak katliamının bana göre baş sorumlusudur." (Artı Gerçek)
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER MEDYA HABERLERİ