MİT mensubunu ifşa davası; 7 gazeteci hakkında 18 yıla kadar hapis talebi

Libya’da şehit olan MİT mensubunu ifşa ettikleri iddiasıyla Odatv Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan, Haber Müdürü Barış Terkoğlu ve Gazeteci Murat Ağırel’in de bulunduğu 8 şüpheli hakkında 18 yıla kadar hapis talebiyle dava açıldı.İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından MİT mensubunun ifşa edildiği gerekçesiyle 7’si gazeteci 8 şüpheli hakkında açılan soruşturma tamamlandı. Oda TV Haber Müdürü Barış Terkoğlu ile Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan’ın da aralarında bulunduğu 8 kişi hakkında 18 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.


İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu’nca yürütülen soruşturma geçtiğimiz günlerde tamamlandı.

Savcılık, Oda TV Sorumlu Haber Müdürü Barış Terkoğlu, Oda TV Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan, haberin sahibi Hülya Kılınç, Yeniyaşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ferhat Çelik, Yeniyaşam Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Aydın Keser, Birgün Gazetesi Yazarı Erk Acarer, Yeniçağ Gazetesi yazarı Murat Ağırel ve CHP Akhisar Belediyesi Basın Birimi görevlisi E.E. hakkında iddianame düzenledi.

MİT KANUNU’NA MUHALEFET

Şüpheliler, MİT Kanunu’nun 27. Maddesi ile TCK’nın 329. Maddesi’nden (Gizli kalması gereken bilgileri açıklama) iddiasıyla 7 yıldan 18 yıla kadar hapis istemiyle yargılanacak.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER MEDYA HABERLERİ