Milyar doları sorma 1 doları sor

Milyar dolarları görmeyen Savcı, gazeteciye 1 doları sordu
İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde 23 gündür gözaltında tutulan 6 gazetecinin ifade işlemlerine başlandı. Sorgunun temelini Berat Albayrak'ın wikileaks tarafından yayınlanan mailleri oluştururken, savcı bu maillerdeki milyarlarca dolarlık suç trafiğini görmezden gelerek, gazeteciye evinden çıkan 1 doları sordu. 

23 GÜNDÜR AÇLIK GREVİNDEYDİ
İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü’nde 25 Aralık’tan bu yana tutulan kapatılan Dicle Haber Ajansı (DİHA) Haber Müdürü Ömer Çelik ve muhabiri Metin Yoksu, Etkin Haber Ajansı (ETHA) Sorumlu Müdürü Derya Okatan, Yolculuk Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Eray Sargın, Diken eski editörü Tunca Öğreten ve Birgün Gazetesi çalışanı Mahir Kanaat’ın ifade işlemlerine başlandığı öğrenildi.


Ezilenlerin Hukuk Bürosu (EHB) avukatı Gülhan Kaya'dan alınan bilgiye göre, 23 gündür gözaltında açlık grevinde olan Derya Okatan'ın emniyetteki ifade işlemleri başladı. 

BERAT ALBAYRAK'IN MAİLLERİ SORULDU 

Okatan'ın emniyetteki ifade işlemleri biterken, sorgu tutanaklarına ulaşıldı. Okatan'ın evinde yapılan aramada bulunan 1 Dolar'ın dahi suç delili olarak yer aldığı sorgu tutanağında, Okatan'a “parayı hangi amaç ile kullanacağı” sorusu yöneltildi. 

Gazeteci Okatan'ın yapılan bir ihbar sonucu gözaltına alındığı belirtilirken, sorgu tutanağında Redhack tarafından hecklenen Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak'ın mailene ilişkin sorular soruldu. 

Aynı şekilde gazeteci Derya Okatan'a da hecklenen Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak'ın mailleri soruldu. Savcı 1 doların bile hesabını sorarken, Berat Albayrak'ın maillerinde geçen yasa dışı petrol ticaretinden dönen milyarlarca doları görmezden geldi. 
 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER MEDYA HABERLERİ