Memur-Sen'in dolar iki yüzlülüğü

On binlerce memur üyesine dolar bozdurtup kendisi Umre'yi dolarla sattı.
Bir yandan “Dolarları bozdurun” kampanyası yürüten yandaş sendika Memur-Sen, diğer yandan üyeleri için düzenlediği umre ziyaretini dolar üzerinden ücretlendiriyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Dolarları bozdurun” çağrısı üzerine, ülkenin dört bir yanında dolar karşıtı kampanyalar düzenleyen yandaş sendika Memur-Sen’in, sömestr tatilinde, üyeleri için düzenlediği umre ziyaretini, dolar üzerinden ücretlendirdiği ve kurun 3.6 liraya sabitlendiği ortaya çıktı.

Diyanet İşleri Başkanlığının tüm haç ve umre organizasyonlarında Türk lirasına dönüldüğünü açıklamasına karşın, yandaş sendikanın böyle bir tavır sergilemesi, “Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu” yorumlarının yapılmasına neden oldu. Cebinde 100 doları olan vatandaşları bile “vatan haini” ilan edecek kadar yandaşlıkta ileri giden Memur-Sen, bu yaklaşımıyla,takiyecilikte de sınır tanımadığını ortaya koydu.


LİRA YA DA RİYAL DURURKEN, NEDEN DOLAR?

Yapılan organizasyon, Memur-Sen’e bağlı Eğitim Bir-Sen adlı sendikanın internet sitesinde, “Okul tatilinde, Allah ve resulünü ziyaret etmek onurumuzdur” başlığıyla duyuruldu. Buna göre, 8 gece Mekke, 3 gece Medine’de konaklanarak yapılacak ziyaretin, 2 kişilik odalardaki fiyatı 1100, 3 kişilik odalardaki fiyatı 1050, 4 kişilik odalardaki fiyatı da 1000 dolar olarak açıklandı. Türkiye’den, Suudi Arabistan’a yapılacak bir seyahatin, lira ya da riyal dururken, dolar üzerinden ücretlendirilmiş olması ayrıca manidar bulunurken, dolara endeksli hizmetten öğretmenlerin yanı sıra velilerle, öğrencilerin de yararlanabileceği öğrenildi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER MEDYA HABERLERİ