Memnuniyetlerinizi AKP’ye şikayetlerinizi CHP ve HDP’ye bildirin!

Annelerin acılarını yarıştıran, kapısına gelen anneleri tutuklanan iktidar partisi AKP’nin, eylemler konusundaki ikiyüzlülüğü karikatürist Sefer Selvi’nin çizimlerine yansıdı.


Yaklaşık bir ay önce başlayan HDP Diyarbakır İl binası önündeki, çocukları dağa giden annelerin, oturma eylemi ülkede dinamo etkisi yarattı. Hükumetin desteklediği eylem, KHK mağdurları ve çocukları müebbetle yargılanan harbiyelilerin annelerine de umut oldu. HDP ve CHP önünde başlayan oturma eylemleri AKP önlerine de sıçradı. Fakat, AKP önünde başlayan eylemler beklendiği gibi gitmedi. Polis, AKP binasına eylem yapmak isteyen anneleri ve mağdurları yaklaştırmadı. KHK mağdurları ve anneler ve onları destekleyen siyasilere polis müdahale etti.

HÜKUMET MUHALEFETİ ADRES GÖSTERDİ


Kolluk kuvvetlerinin emrinde hareket ettiği AKP, sorunları olan vatandaşlara muhalefet partilerini adres gösterdi. Polisin, HDP ve CHP önünde gerçekleştirilen eylemlere izin verip, AKP önünde eylem yapanları gözaltına alması mizah malzemesi oldu. Karikatürist Sefer Selvi’nin son çizimi de, annelerin acılarını yarıştıran AKP’nin bu tutumunu özetliyor.

İşte ülkenin en sıcak siyasi gündemini en iyi anlatan o karikatür

Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER MEDYA HABERLERİ