Komşusu Reina saldırganını anlattı

Yakalanma anı ve öncesinde yaşananlar ve evdeki kadınları sadırganın site komşuları anlattı.
Yılbaşı gecesi 39 kişinin hayatını kaybettiği Reina katliamını gerçekleştiren Ebu Muhammed El Horasani kod isimli saldırganın da aralarında bulunduğu 3'ü kadın toplam 5 kişi gözaltına alınarak emniyete getirildi.

Operasyona tanık olan sitede yaşayan yurttaşlar operasyon anlarını anlattı. Bir yurttaş, "Tek eksiğimiz güvenlik kamerasıydı, teröristler de ondan faydalanmış. Dikkatimizi çeken tek şey son 10 gündür siteye siyahilerin siteye yoğun olarak girip çıkmasıydı" dedi.

Doğan Haber Ajansı'ndan (DHA) Ersan San ve Ali Kerem Bengi'nin haberine göre, İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM) ekipleri, Reina saldırganı Ebu Muhammed El Horasani kod isimli saldırganın kaldığı Esenyurt'taki bir sitedeki adrese saat 23.30'da yoğun güvenlik önlemi altında operasyon düzenledi.


Operasyon sonunda katliamı gerçekleştiren saldırganla beraber 5 kişi gözaltına alındı. Operasyona tanık olan site sakinleri operasyon anlarını anlattı.

''Polisler hızlı bir şekilde yukarı çıkıyorlardı''

Sitede yaşayan yurttaşlardan birisi, "Evde oturuyorduk, gürültüler geldi. Gürültülere çıktık. Polisler hızlı bir şekilde yukarı çıkıyorlardı. Ondan sonra bağırtılar 'yat' diye sesler geldi. Reina'daki saldırgan olduğunu söyledi polis arkadaşlar. Adamı alıp götürdüler" dedi.

"Şimdiye kadar sitede dikkatimizi çeken birşey olmadı''

Başka bir yurttaş ise, "23.43'de gürültü seslerini duydum. Önce kavga var sandım. 155 Polis İmdatı arayıp kavga ihbarında bulundum. Sonra Özel Harekat polislerinin operasyon yaptığını farkettim. Sonrasında biri siyahi olmak üzere 3 kadın, bir 3-4 yaşlarında bir çocuk. Sonrasında da teröristi çıkardılar. Şimdiye kadar sitede dikkatimizi çeken birşey olmadı. Onlarla da hiçbir şekilde karşılaşmadık. Sitemiz yüksek güvenlikli bir sitedir. Siteye KGS adı verilen cihazla giriş çıkış yapmaktayız. Tek eksiğimiz güvenlik kamerasıydı, teröristler de ondan faydalanmış. Dikkatimizi çeken tek şey son 10 gündür siteye siyahilerin siteye yoğun olarak girip çıkmasıydı. Yakalanan teröristler arasında da bir tane siyahi kadın gördüm" dedi.

EVDEKİ KADINLARIN SIRRI
Teröristin yakalandığı evde 3 kadın da gözaltına alındı. Kadınların, dikkat çekmemek için kullanıldıkları iddia ediliyor.

İstanbul Ortaköy'deki gece kulübü Reina'da yılbaşı gecesi 39 kişiyi katleden terörist, dün gece geç saatlerde Esenyurt'taki bir sitede yakalandı. Teröristle birlikte, 1'i Kırgız asıllı erkek, 3'ü kadın 4 kişi de gözaltına alındı.

Teröristle birlikte yakalananların adreste uzun süredir kaldıkları, alışveriş ve yer değiştirmede dikkat çekmemek için de kadınları kullandıkları iddia ediliyor.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER MEDYA HABERLERİ