Journalists Association: Bu Yayın Devam Edecek

Türkiye'den yurtdışına çıkmayı başaran bir grup gazetecinin kurduğu International Journalists Association (IJA) hazırladığı video ile 'Bu yayın devam edecek' dedi.


15 Temmuz darbe senaryosundan sonra hükümete yakın olmayan medya kuruluşlardan yüzlerce gazeteci gözaltına alınıp tutuklandı. Yurtdışınaş çıkmayı başaran bir grup gazeteci Türkiye’deki basın özgürlüğünü savunmak, geride kalan arkadaşlarının sesi olmak için bir araya gelip International Journalists Association (IJA) derneğini kurdu. Derneğe üye gazeteticiler, kısa süreden meslektaşlarının sesi olmak için bir çok etkinliğe imza attı.

Journalists Association, 3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Günü münasebetiyle de meslektaşları için basın açıklması yaptı ve Avrupa Gazeteciler Federasyonu (EFJ) Başkanı Mogens Bicher'la kısa bir ropörtaj yaptı. Hükümetin yolsuzluk operasyonları sonrası el koyduğu medyaya nasıl el konduğu da özel bir video ile hazırlandı. 
  IJA (International Journalists Association) Kimdir? IJA Derneğinin bu soruya verdiği kısa cevap şöyle; "Yurtdışına çıkmayı başaran bir grup gazeteci, Türkiye’deki basın özgürlüğünü savunmak, geride kalan arkadaşlarının sesi olmak için bir arada geldi. Dünyanın farklı coğrafyalarında yaşayan gazeteciler International Journalists çatısı altında buluştu. Almanya merkezli dernek şimdilerde uluslararası ölçekte medya çalışanları arasında diyalog kurmaya, dayanışma etkinlikleri düzenlemeye ve mesleki gelişimi sağlamaya yönelik faaliyetler yapmaya devam ediyor."

Dernekle ilgili daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz www.internationaljournalists.org
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER MEDYA HABERLERİ