İBB şirketi ‘Mehmetçik Kut’ül Amare’ dizisine 12 milyon 750 bin liraya sponsor olmuş

AKP döneminde İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden hükümete yakın vakıf, dernek ve kurumlara aktarılan kaynakların miktarı tek tek ortaya çıkıyor.
İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Sözcüsü Murat Ongun, belediyenin önceki dönemde TRT’de yayınlanan “Mehmetçik Kut’ül Amare” dizisine sponsor olduğunu söyledi. Ongun sponsorluk kapsamında diziye 12 milyon 750 bin lira aktarıldığını açıkladı.

Halk TV’de Ayşenur Arslan’ın sunduğu Medya Mahallesi programına katılan Ongun, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun göreve gelmesinin ardından bütün müdürlüklere ve iştiraklerine yazı göndererek sponsorluk, reklam rakamlarının bir dökümünü istediklerini belirtti. 

Ongun, “Her gün bir gazetede Ekrem İmamoğlu’nun aleyhine yazı yazan bir yazarın internet sitesine, sadece tek bir iştirak KİPTAŞ, 2017 ve 2018’de 50-60 bin lira reklam verilmiş” dedi.


İBB’nin bir önceki yönetiminin ciddi abonelik, gazete satın almaları ve reklam verdiğini belirten Ongun, şunları söyledi: “Sadece bir iştirakin üç yılda bir televizyon kanalına verdiği ilan 7 milyon lira. Bu arabalar buraya konulduğu zaman, israf konusuyla dalga geçiyorlar ya izleyicilerimize sormak istiyorum. Medya A.Ş. neden bir diziye 2018 yılında 12 milyon 750 bin liraya sponsor oluyor? TRT 1’de yayınlanan Kut’ül Amare dizisi bu.”

Dizinin afişine göre İBB ve iştirakleri İGDAŞ, Kültür AŞ., KİPTAŞ ve İSFALT da Kut’ül Amare’nin sponsorları arasında görülüyor. Ancak Ongun bu iştiraklerin diziye yaptığı ödemeyle ilgili detay vermedi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER MEDYA HABERLERİ