Hürriyet ilk kez mağdura mikrofon uzattı!

Basın tarihinde ezilen ve baskı gören taraflara hiç söz vermeden gündem "tartışmayı" başaran tek kurum olan Aydın Doğan'ın yayın grubu ilk kez "gerçek" bir mağduru dinleyerek takipçilerini şaşırttı.

Yandaş Akif Beki ile evlendikten sonra müzik piyasasında kayıpları oynayan şarkıcı Zara, Beki ile boşandıkttan sonra uzun süren sessizliğini Hürriyet'ten Cenker Tezel'e bozdu...

Zara, ülkemizin geçtiği sarsıntılı zamanlarda nasıl mağduriyet yaşadığını dillendirdi. Binlerce vatandaş iş cinayetlerine kurban giderken, on binlercesi rejim karşıtı olduğu için hapsi boylarken, yüzlerce asker şehit olurken, yüzlerce sivil çatışmalarda can verirken, memleket siyasi darbeyle tek adama teslim olmuşken, IŞİD tarafından yakılan askerlerimize dair tek bir haber çıkmıyorken, dahası iki asker yakıldığı  duyulmasın diye hükümet sosyal medyanın fişini çekerken...


Şarkıcı Zara bu zor günlerde neler yaşadığını anlattı.
İşte röportajın o bölümü: 

- Ülke olarak zor bir dönemden geçiyoruz. Neler söyleyeceksiniz bu sürece dair?

İnşallah bundan sonra birlik ve beraberliğimizi böyle büyük sınavlarla değil de güzel şeylerle görürüz. Birbirimize sarılarak bugünleri de geride bırakacağımıza inanıyorum.

- Yaşanan terör saldırılarının ardından siz de konserlerinizi iptal ettiniz, değil mi?

Ben bu üzücü olaylar nedeniyle toplamda 167 konserimi iptal ettim. Daha önce yaşadığımız Soma faciası gibi üzücü olaylar da konser iptal etme nedenlerime dahildi.

- Sizin için zor bir süreç oldu sanırım, temmuz ayında da Akif Beki’yle yollarınızı ayırmıştınız...

Evet, ben 14 Temmuz’da boşandım. 15 Temmuz’da da darbe girişimi oldu. Yani o kritik dönemde bana çifte darbe oldu!

- Son dönemde başarılı yorumculuklarıyla gündeme gelen Serenay Sarıkaya, Fahriye Evcen gibi oyuncular hakkında ne düşünüyorsunuz?

Açıkçası Fahriye’nin bu kadar güzel bir sese sahip olmasını beklemezdim. Aynı şekilde Serenay Sarıkaya’nın da. Gerçekten sesleri çok güzelmiş. Ben Kenan İmirzalıoğlu ve Çağatay Ulusoy’un seslerini de çok merak ediyorum. Benim albümümde türkü söylemelerini isterim.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER MEDYA HABERLERİ