Hitler'in Medyasında işkence sevinci

Faşist medya içlerindeki işkenceci damarı ekranlardan akıttı.
Türkiye'de işkence patlamış durumda. Bunun en önemli sebebi de medyanın işkence haberlerini görmezden gelmesi, hatta makul gerekçeler üretmesi. Tıpkı Hitler döneminde ilk etapta cezaevleri ve SS karakollarında yapılan işkencelere medyanın alkış tutması gibi. 

Reina katliamcısı IŞİD teröristinin yakalanmasından sonra da AKP medyası içindeki işkenceci damarı açık etti. 

Katilin yakalandıktan sonraki polis tarafından yayınlanan görüntülerinde feci biçimde dayak yediği görülüyor ve hem suratı hem de kanlı elbiseleri dikkat çekiyordu. Bu görüntülere AKP medyasından destek geldi. 


GENEL MÜDÜRDEN İŞKENCE TALİMATI
Habertürk TV Genel Müdürlüğü koltuğunda oturan Veyis Ateş, twitter hesabından yaptığı paylaşımda  "Bu katil nasıl ötecekse öttürülmeli. Onda sadece bizim değil katlettiği misafirlerimizin de hakkı var. Herkesin hepimizin hakkı var." diyerek, açıkça işkenceli sorguyu savundu. 

İŞKENCEYE ÖVGÜ
Habertürk'ün sunucusu Didem Arslan ise ekranlardan canlı yayında işkenceye iki kere üst üste övgü düzdü. 

Katliamcının yakalandığı haberini son dakika veren Didem Arslan, "bir güzel de dövmüşler" dedi. Ardından yaklaşık bir dakika sonra "Bir güzel de dövmüşler kendisini çok da güzel yapmışlar" diyerek işkenceyi açıkça övdü. Didem Arslan'ın, bu düşüncelerine ilk destek Akit Gazetesi'nden geldi. Akit, Arslan'ı "bir güzel övdü"

ÇOCUĞA BİLE İŞKENCEYİ SAVUNDULAR
AKP'li bir diğer isim Cemil Barlas ise attığı twitte, katliamcının konuşturulması için 4 yaşındaki çocuğuna işkence yapılmasını savundu. Barlas, küçük çocuğun ne şekilde kullanılması gerekiyorsa kullanılması gerektiğini, bunda ahlaki sakınca olmadığını yazdı. 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER MEDYA HABERLERİ