Havuz medyası HDP'ye saldırıyı 'adli olay' olarak gördü

HDP İzmir İl Başkanlığı Binası'na yapılan silahlı saldırı sonucunda bir kişi hayatını kaybetti. Saldırıya siyaset dünyası tepki gösterirken hükümete yakın medya kuruluşları haberi pek de büyütmeden, adli vaka olarak gördü.

Sabah gazetesi, "HDP İzmir İl Başkanlığı'nda silah sesleri! 1 kişi hayatını kaybetti..." başlığı ile haberi duyururken, kısaca yaşanan saldırıyı ve İzmir Valiliği'nin açıklamasını okurlarıyla paylaştı.
Hürriyet gazetesi ise "İzmir'de HDP binasında silah sesleri! Deniz Poyraz hayatını kaybetti..." başlığı ile verdiği haberde, saldırıda hayatını kaybeden Deniz Poyraz'ın bugün hasta olan annesi yerine partiye çalışmaya gittiğini ifade etti.Yeni Şafak gazetesi ise saldırıyı "HDP İzmir il binasına silahlı saldırı: 1 ölü" şeklinde haberleştirdi ve Sabah gazetesi ile aynı bilgileri paylaştı.Milliyet gazetesi ise Sabah ve Hürriyet'in haberlerindeki ayrıntıları birleştirirken, ana sayfasının alt kısımlarından saldırıyı paylaştı. Milliyet'in başlığı ise "İzmir'de HDP binasında silah sesleri! 1 kişi hayatını kaybetti" şeklinde oldu.


Habertürk gazetesi ise saldırıyı "HDP İzmir İl Başkanlığı'na silahlı saldırı: 1 kişi yaşamını yitirdi" şeklinde duyurdu. Habertürk saldırı dışında CHP ve AKP'nin tepkilerine de yer verdi. Yeni Akit gazetesi ise saldırıyı sadece "HDP İzmir il binasına düzenlenen saldırıda, bir kişi hayatını kaybederken bir kişi de gözaltına alındı." cümlesi ile aktarırken haberi AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan'ın açıklaması üzerinden gördü.   
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER MEDYA HABERLERİ