Habertürk'ü alacakları iddia edilmişti: Doğan Ailesi'nden açıklama

Aydın Doğan’ın kızı Arzuhan Yalçındağ’ın, Ciner Holding ile Show TV ve HaberTürk’ü satın almak için görüşmeler gerçekleştirdiği iddia edilmişti. Aileden açıklama geldi.

Aydın Doğan, siyasi baskılar nedeniyle medya grubunu satmak zorunda kalmıştı. Medyadan çekilen Doğan'ın geri döneceğine pek ihtimal verilmiyordu. Son günlerde Doğan Ailesi'nin Ciner Medya Grubu'nu satın almak için görüşmelerde bulunduğu yazıldı.

Doğan Ailesi Odatv'ye yaptığı açıklamada çıkan iddiaları yalanladı. Doğan Ailesi, ne Aydın Doğan'ın ne damadı Mehmet Ali Yalçındağ'ın ne de kızı Arzuhan Yalçındağ'ın böyle bir niyetlerinin olmadığını aktardı.


Böyle bir durumun söz konusu olmadığını kaydeden Doğan ailesi, Demirören Grubu ile yapılan satış sözleşmesi gereği de 5 yıl boyunca satın alma işlemi gerçekleştiremeyeceklerini belirtti. Sözleşmeye göre satış tarihinden itibaren Doğan Ailesi medya sektöründe yer alamayacak.

Doğan Medya, 2018 yılında Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yaptığı açıklamada, Hürriyet, Posta, Fanatik gazeteleriyle Kanal D ve CNN Türk televizyonlarının da aralarında bulunduğu çok sayıda yayın kuruluşunu 916 milyon dolara Demirören Gruba sattığını açıklamıştı.

Demirören'in ise Doğan Grubu'nu satın almak için Ziraat Bankası'ndan aldığı 750 milyon dolarlık krediyi geri ödemediği belirtiliyor.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER MEDYA HABERLERİ