Gazeteci Adem Yavuz Arslan’ın Zarrab’ı bulması Alman basınında

Alman Augsburger Allgemeine gazetesi, gazeteci Adem Yavuz Arslan’ın bir dedektif gibi iz sürüp 4 yıldır kayıp olan Reza Zarrab’ı bulmasını sayfalarına taşıdı. Gazetenin “Bu hikaye bir Hollywood filmi olabilirdi” demesi dikkat çekti.

Augsburger Allgemeine gazetesi, gazeteci Adem Yavuz Arslan’ın Reza Zarrab’ı bulmasını haberleştirdi. Haberde Zarrab’tan altın kaçakçısı olarak bahsedilmesi dikkat çekti.

İKİSİ DE ERDOĞAN REJİMİNDEN KAÇTI


Haberde gerek Zarrab’ın gerekse Arslan’ın Erdoğan rejiminden kaçıp ABD’ye gittikleri belirtilerek, Zarrab’ın şüpheli iş anlaşmaları ve göz kamaştırıcı yaşamı ile bilindiğini, gazeteci Arslan’ın ise geçimini taksi şoförlüğü yaparak sağladığı kaydedildi. Arslan ve Zarrab’ın AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a bir zamanlar yakın olduğu belirtilen haberde Arslan’ın Türkiye’de gazetecilik yaparken Erdoğan’la çekilmiş fotoğrafına da yer verildi.

TÜRKİYE’DE PRENSLER GİBİ YAŞIYORDU

Zarrab’ın Türk devlet bankası üzerinden kara para akladığına vurgu yapılan haberde “Türkiye’de bir prens gibi yaşıyordu. Ülkenin en tanınmış şarkıcılarından biriyle evlendi, Boğaz’da bir sarayda yaşadı, yarış atları besledi. Ve siyasi bağlantıları sayesinde istediğini yapabildi. Mesela İstanbul trafiğine takıldığında cep telefonundan İçişleri Bakanını arar, bir polis eskortu daha sonra onu trafik sıkışıklığından kurtarırdı” denildi.

İZİNİ SÜREREK MİAMİ’DE BULDU

17-25 Aralık’la birlikte Zarrab hakkında soruşturmalar açıldığı belirtilen haberde, o dönem Erdoğan’ın yolsuzluk skandallarına katılımını kanıtlamak için telefon görüşmelerinin de yayınlandığı kaydedildi. Zarrab’ın daha sonra ABD’ye gittiği ve hakkında açılan davalar sonrası kayıplara karıştığı ifade edildi. ABD’de gazeteci Arslan’ın Zarrab’ın izini sürerek onu Miami’de lüks bir binicilik tesisinde bulduğu anlatıldı. Haberde 'kaçak altın satıcısı' Zarrab’ın ABD’de de “kuyumcu” soyismini almasına dikkat çekildi. (Bold)


Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER MEDYA HABERLERİ