Fuat Uğur'dan Ahmet Taşgetiren'e: Taş kafalı

AKP medyasında kavga sürüyor.
AKP'nin havuz medyasında özellikle Pelikancılar, Hocacı ve Gülcüler arasındaki kavga tam gaz devam ederken, Türkiye gazetesi yazarı Fuat Uğur, Star başyazarı Ahmet Taşgetiren'e çok ağır ifadelerle yüklendi...

İşte Uğur'un o yazısının ilgili bölümü...

Gönül insanı Şimendifer

 
Dün Fatih Selek yazınca öğrendim bu zatın geçmiş marifetini. Aslında ağzının malum çukurları hatırlatacak denli pis olmasından tahmin etmeliydim bunu. 

Meğer bu çelebi görünümlü Mavi Sakal F... gazetesinde kalem oynatırken “Bir Gönül İnsanı” diye Fethullah Gülen’i anlatan kitaplar yazmış. Hatta bununla da kalmayıp “Fetullah Hoca çeteci ise ben de şimendiferim” demiş.
Adı Ahmet Taşgetiren.

Bugün Fethullah Hoca’sına bırakın “çeteci”yi, “terörist başı” denmesini nasıl karşılıyor acaba? Bence hoş bulmuyor. Baksanıza her şey kabak gibi ortaya çıktığı zamanlarda bile “Şimendifer” olacak kadar kefil olmuş "Hocaefendi"sine.
Şimendifer, Fransızca Chemin de Fer (Şömendöfer) sözcüğünden bozuşarak Türkçeye girmiş bir kelime. Demir yolu demek. Ama bazı taşkafalar bu kelimenin tren ya da vagon anlamına geldiğini düşünüyor olmalılar ki durduk yerde “O şöyleyse ben de şimendiferim” diyebiliyor.

Gerçi bizim muhterem daha çok şimendifere (Chemin de Fer) yol kenarından, uzun uzun ve dalgın gözlerle bakanlara yakın duruyor.

Bir konuya açıklık getireyim.

Hep söylüyorum. Ahmet Taşgetiren’i çelebi ve mülayim bir adam sanırdım çehresine, hâline ve takındığı edalara bakıp. Ne büyük bir yanılgı. İçinden ağzı bozuk bir canavar çıktığını görünce Mavi Sakal (Le Barbe Bleu) demek de geldi içimden.

Ama şimdi Mavi Sakal’a mı yoksa demir yolu kenarı seyir terasından Şimendifer’e bakanlara mı yakın duruyor bilemedim.
Kararı siz verin.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER MEDYA HABERLERİ