Evlilik programları yayından kaldırılacak

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, evlilik programlarının kaldırılmasıyla ilgili RTÜK'ün çalışma yaptığını ve KHK'yla yayından kaldırılmasını gündeme getirebileceklerini açıkladı.
Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, evlilik programlarının tamamen yayından kaldırılmasıyla ilgili sona gelindiğini açıkladı. 

Malatya'da konuşan Kurtulmuş, konuyla ilgili soru üzerine RTÜK'ün çalışma yaptığını söyleyerek "Şu an böyle bir çalışma yapılıyor, son noktaya geliyoruz. İnşallah önümüzdeki süreçte bunu büyük ihtimalle bir Kanun Hükmünde Kararname (KHK) düzenlemesi ile gündeme getirebiliriz. Bu yöndeki çalışmalar son noktadadır, İnşallah toplumsal bu talepleri karşılayacağız" dedi.

Kurtulmuş, evlilik programlarıyla ilgili “Üzülerek izlediğimiz bir alan. Bu bizim örfümüze, geleneğimize, inançlarımıza, Türk aile yapısına, Anadolu topraklarının kültürüne uygun olmayan şeylerdir. Zaman zaman bize de ulaşan hiçbir şekilde kabul edilemeyecek sözlerin, davranışların sergilendiği bir takım evlilik programları. Neymiş efendim reytingi çok yüksek ve dolayısıyla reklam gelirleri de çok yüksek. Olmaz olsun böyle reklam gelirleri. Aile müessesini ortadan kaldıracak, ulviyetini, kutsiyetini ortadan kaldıracak son derece acayip programlar var" yorumu yaptı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER MEDYA HABERLERİ