Erdoğan'ın sözü talimat sayıldı: Sözcü gazetesine inceleme başlatıldı

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, "Ben okumuyorum. Kimse de lüzumsuz yere buna para verip almasın" sözleriyle hedef aldığı Sözcü gazetesine inceleme başlatıldı. Basın İlan Kurumu, Sözcü gazetesinde bugün yer alan haberle ilgili inceleme başlattı.

Sözcü gazetesi bugün "2020'nin torbasından felaket ve gözyaşı çıktı" manşetinde Ayasofya'nın açılışının da işlenmesi iktidar tarafından tepkiyle karşılandı.

Erdoğan bugün yaptığı açıklamada, "Sözcü gazetesini ben okumuyorum. Kimse de lüzumsuz yere buna para verip almasın" şeklinde konuştu. 


Erdoğan'ın açıklamasından kısa bir süre sonra BİK harekete geçti. 

Basın İlan Kurumu'ndan yapılan açıklamada Sözcü gazetesi hakkında, "Basın Ahlak Esasları Hakkında 129 sayılı Genel Kurul kararının ilgili hükümlerine göre gazetenin bu haberi resen ele alınıp, gerekli işlemler yapılacaktır" denildi.

BİK'in açıklaması şöyle:

"Sözcü gazetesinin 1 Ocak 2021 tarihli ‘2020’nin torbasından felaket ve gözyaşı çıktı’ manşetli haberinde, Ayasofya’nın cami hüviyetine geri döndürülmesi felaket olarak yorumlanmıştır. Bu haber toplumun farklı kesimlerinde ciddi tepkiye yol açmış, maşeri vicdanı yaralamıştır.

Basın Ahlak Esasları Hakkında 129 sayılı Genel Kurul kararının ilgili hükümlerine göre gazetenin bu haberi resen ele alınıp, gerekli işlemler yapılacaktır."
   
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER MEDYA HABERLERİ