Damadın ağabeyinin yönettiği Tukuvaz Medyadan bir Kudüs skandalı daha

Turkuvaz Medyaya ait A Haber kanalında, ekranın sağ üst köşesinde yer alan lokasyon bilgisinde Kudüs’ün İsrail’e ait kent olarak yazılması büyük tepki topladı.


AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın damadı Berat Albayrak’ın ağabeyi Serhat Albayrak’ın yönettiği Turkuvaz Medya’da ikinci kez Kuddüs skandalı yaşandı. Daha önce Sabah gazetesinin bulmaca ekinde Kudüs,’İsrail’de bir kent’ olarak yer almıştı.

TEPKİ TOPLADI


Dün de, evinde ölü bulunan Çin’in İsrail Büyükelçisi ile ilgili haberi veren A Haber kanalının, sunucu Zeynep Bayramoğlu’nun Anadolu Ajansı editörü Turgut Alp Poyraz ile Kudüs’ten yaptığı canlı bağlantıda, Kudüs’ü İsrail’in bir şehri gibi gösterdiği ortaya çıktı. Sosyal medyada da gündem olan skandal yüzünden, çok sayıda sosyal medya kullanıcı A Haber’e tepki gösterdi.

TÜM PARTİLER PROTESTO ETMİŞTİ

Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıyan barış planına imza atan ABD Başkanı Donald Trump’ın, ABD’nin İsrail Büyükelçiliğini Kudüs’e taşıma kararı Türkiye’de tüm partilerin katılımıyla protesto edilmişti.

A HABER’DEN ÖZÜR

Bu arada, bir özür metni yayınlayan A Haber, skandalı canlı yayında bir lokasyon hatası olarak tanımlayarak izleyicilerden özür diledi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER MEDYA HABERLERİ