Cumhuriyet, Bartu Soral'ın yazılarına son verdi

Cumhuriyet'in yeni yazarlarından Bartu Soral, gazetesinin Selahattin Demirtaş ve Osman Kavala ile ilgili yayın çizgisini eleştirmişti
Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve Osman Kavalaile ilgili Cumhuriyet gazetesinin yayın çizgisini eleştiren Bartu Soral, sosyal medya hesabından gazete yönetiminin  yazılarına son verdiğini duyurdu. 

HDP'nin tutuklu bir önceki Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve tutuklu iş insanı Osman Kavala hakkında iddialar öne sürerek bu iki isim hakkındaki Cumhuriyet gazetesinin yayın politikasını eleştiren  Bartu Soral, sosyal medya hesabından Cumhuriyet'teki yazılarına son verildiğini duyurdu.

Bartu Soral masajında, "Cumhuriyet gazetesi Vakıf Başkanı Alev Coşkun ile yaptığım görüşmede; gazetede yazmamın istenmediğini, yazılara son verildiğini söyledi. Okuyucuları bilgilendirme sorumluluğu ile konuyu paylaşıyorum" dedi.


Cumhuriyet’in yeni yazarlarından Bartu Soral, Selahattin Demirtaş ve Osman Kavala ile ilgili gazetesinin yayın çizgisini eleştirdiği yazısında  "Genel yayın tutumu ve kimi yazarların köşelerinde yargı kararları ile Demirtaş, Kavala, HDP’yi bir arada, sürekli işlemeleri beni düşündürdü..." demişti.
 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER MEDYA HABERLERİ