Cavit Çağlar'dan 28 yıl sonra kepenk kapatma kararı

Bursa'nın tanınmış simalarından ve eski bakanlardan Cavit Çağlar'ın sahibi olduğu, Türkiye'nin en büyük şehir gazetesi Olay Medya, 30 Eylül tarihinde yayın hayatına son verme kararı aldı.

Sözcü'de yer alan habere göre Cavit Çağlar, İstanbul'da bir toplantı yaparak, "Arkadaşlar buraya kadar, ay sonu yayın hayatına son veriyoruz. Üzgünüm" diyerek kapatma kararını çalışanlara duyurdu.

Olay Gazetesi'nin tüm birimlerinin kapanacağı belirtilirken gazetenin kapanma gerekçesi olarak, kâğıt gazetelerin ömrünü tamamlaması ve ekonomik sıkıntıların olduğu kaydediliyor.


Olay Medya Grubu, Nergis Holding, tarafından kurulan ve Olay Medya Center tesislerindeki Olay gazetesi, Olay TV, Olay FM, Olay Trend, markalarını barındırıyor.

Çağlar’ın ilk olarak Olay Gazetesi’nin 1987’de kurulmasıyla başlayan medya yatırımları Olay TV’nin 1994’te açılmasıyla devam etmişti.

Cavit Çağlar, Türk iş adamı, siyasetçi ve Spor yöneticisi ve Bursaspor Kulübü’nün 10. başkanıdır. Nergis Holding’in sahibi. Bursa’da yayın yapan Olay TV ve Olay Medya Grubu bünyesinde yayın yapan Olay Gazetesi ve 90.5 Olay FM radyolarının da sahibi olan Çağlar, Süleyman Demirel’in yönettiği DYP’de siyasete giren bir isim.

Cavit Çağlar, 1991-1992 yıllarında Hazine’den ve Ziraat Bankası’ndan sorumlu Devlet Bakanı olarak görev yaptı. 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER MEDYA HABERLERİ