Can Ataklı Artı 1 tartışmasına dahil oldu: 40 milyon TL'yi yok etti

Yılmaz Özdil ile Uğur Dündar arasında krize neden olan Artı 1 TV’nin kuruluşuyla ilgili tartışmaya Can Ataklı da dahil oldu.

Kendi YouTube kanalında açıklamalar yapan Can Ataklı, Artı 1 TV’nin kuruluşu için CHP’den toplanan 40 milyon TL’nin başka bir CHP’li tarafından buharlaştırıldığını öne sürdü.

Can Ataklı, şu ifadeleri kullandı: “Yani bu Artı televizyonunun kurulduğu zamanla ilgili çok şaibe var. Bunların içinde ben Uğur Dündar'ın adını falan duymadım. Ama bir kere CHP'den toplanan 40 milyon lira para var ve bu kayıp. Onu başka bir önemli CHP'linin 'Tamam ben hallediyorum' deyip önemli bir bölümünü yok ettiğini, gerisiyle de bina yaptığını falan söylerler...”


Sözcü gazetesi yazarı Yılmaz Özdil, kurucuları arasında Dündar'ın da yer aldığı Artı 1 TV'nin, Avusturya'da tutuklanan SBK Holding'in sahibi Sezgin Baran Korkmaz tarafından finanse edilerek kurdurulduğunu ima eden Özdil, "SBK'nın kafakola aldığı gazetecilerin listesi ABD'de açılan davanın iddianamesinde yazıyor. Kimlere televizyon kanalı kurdurdukları bile orada yazıyor! Dürüst ve güvenilir(!) araştırmacı gazeteciler niye bu mevzudan hiç bahsetmiyor" paylaşımı yapmıştı.

Bu açıklama üzerine Uğur Dündar ise, "Yazıklar olsun. Sen nasıl ima yollu da olsa çamur atmaya yeltenirsin... Kötü kalpli. Karşıma çıkarsan çok fena olur. Bu benim yediğim bir hançerdir. Yılmaz Özdil benim cenazeme gelmesin" demişti.  
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER MEDYA HABERLERİ