BİM, haber sansürü talebi kabul edilmeyince reklamını geri çekti

Milli Gazete, Türk basın tarihinin en ilginç haberlerinden birine imza attı. Gazete haberinde, BİM’in yayınlanacak bir haberi sansürlemeye çalıştığını, sansür girişimine olumsuz cevap alınca da reklamını geri çektiğini duyurdu.


Milli Gazete, Türkiye’nin en büyük marketler zincirinden biri olan BİM’in reklam ilanını, habere sansür talepleri çevrildiği için geri çektiğini açıkladı.

Milli Gazete’nin son sayfasında ilginç bir ilan yayınlandı. Gazete, haber sansürü talebi nedeniyle reklam ilanının geri çekildiğini ifşa etti.


Normal şartlarda bugünkü sayının 3. sayfasında BİM’in reklamının bulunacağını duyuran gazete, BİM’in “haber sansürü” girişiminde bulunduğunu, talebi kabul edilmeyince de reklamın iptal edildiğini açıkladı.

Gazetenin son sayfasında, “Bugün sayfada ‘BİM reklamı’ olacaktı. Ancak reklam verenin “haber sansürü” taleplerinin kabul edilmemesi üzerine reklam geri çekilmiştir. Gelişmeler, detaylarıyla birlikte ilerleyen süreçte okuyucularımızla ve kamuoyuyla paylaşılacaktır” denildi.

Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER MEDYA HABERLERİ