Beşiktaş’ın 14 yıllık ekranı karardı

Beşiktaş Yönetim Kurulu, kulübe mali olarak zarar verdiği gerekçesiyle BJK TV’yi kapatma kararını bugün yürürlüğe koydu. 14 yıllık yayın artık Youtube’dan yapılacak.


Beşiktaş TV, yönetimin aldığı karar sonrasında artık yayın yapmayacak. Siyah-Beyazlı kulüp, Youtube ve diğer sosyal medya mecraları üzerinden iletişim faaliyetlerini sürdürecek. BJK TV’de çalışanların sezon içerisinde maaşlarının sürekli geç ödenmesi, hatta 6 aylık dönemlerde maaş alamamalarının ardından kanalın kapatılacağı belirtilmişti. Kanalda yaklaşık 40 kadar çalışan olduğu ve hepsinin iş sözleşmelerinin de feshedileceği duyurulmuştu.
14 YILDIR YAYIN YAPILIYORDU

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman son seçim öncesinde yaptığı konuşmada “Kulüp kanalında 40 kişi çalışıyor. Ben dahil kimse izlemiyor” ifadelerini kullanarak kanalın kapanacağının sinyallerini vermişti. Yıldırım Demirören döneminde faaliyete geçen Beşiktaş TV 14 yıldır yayın yapıyordu. Ekonomik kriz, reklam gelirlerinin düşmesi ve maliyetlerin artması nedeniyle kapatılma kararı alındı. Yayınlar daha az bir personelle Youtube üzerinden Siyah-Beyazlı taraftarlarla buluşacak.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER MEDYA HABERLERİ