Artık "mış" gibi yapamayacağım dedi ve...

Gazeteciymiş, muhalifmiş, eleştiriyormuş gibi yapanlara ders olsun...
Gazeteci Ayşenur Aslan, Halk TV’de yayınlanan ‘Medya Mahallesi’ programını sonlandırdığını duyurdu.

Programın bu sabahki bölümünde ‘daimi konuğu’ Hüsnü Mahalli’nin ‘cumhurbaşkanına hakaret’ ve ‘kurul halinde çalışan kamu görevlilerine görevlerinden dolayı hakaret’iddialarıyla tutuklanmasına programını sonlandırarak tepki gösterdi.

AYŞENUR ARSLAN'DAN ÇAĞRI


"Eğer ekran başında izleyenler el ele vermezse, ekran başında 'ah vah' edilerek kurtuluşa varılamaz. Açıkçası program arkadaşım aynı zamanda dostum Hüsnü Mahalli olmadan gazetecilik yapıyor (muş) program yapıyor (muş) gibi davranamazdım. Herşey normal (miş) gibi yapamazdım. Bu sebeple 'Hoşçakalın' dedim. Sonuçta ortaya bir kişi çıkıp sizi kurtarmayacak."

“Gerçekten artık ‘mış’ gibi yapamayacağım” diyen Arslan, “Hüsnü içerideyken gazetecilik yapamayacağım. Normalmiş gibi yapamayacağım. Program yapamayacağım. Program yapamayacağım. Türkiye’nin geldiği noktada, 146 gazetecinin tutuklu hale geldiği noktada normalmiş gibi yapamayacağım, o nedenle susarak bağırıyorum, özgürlük dileğiyle. Hoşça kalın” ifadelerini kullandı.

Programını bitiren Ayşenur Arslan, Türkiye'nin duayen gazetecilerinden. Nokta Dergisi, ATV, Sabah, Kanal D gibi güçlü kurumların haber merkezlerini yöneten Ayşenur Arslan, gazeteciliğin mutfağında son 50 yıla damga vurmuş bir isim. 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER MEDYA HABERLERİ