Arap işadamı Türkçe TV kuruyor

Seyyid El-Bedevi, "Türkiye'de özgür basın bitti, Erdoğan'ın kirli çamaşırlarını ben anlatacağım" diyerek Türkçe TV kuracağını açıkladı.
Arap İşadamı Erdoğan’ın kirli çamaşırlarını anlatmak için Türkçe TV kuruyor.  

Mısır’ın önde gelen iş adamı ve siyasetçilerinden Seyyid El-Bedevi, Recep Tayyip Erdoğan’ın, terör örgütleriyle olan kirli çamaşırlarını Türkçe konuşan tüm insanlara anlatmak için Türkçe Televizyon kuracağını açıkladı.

Mısır’ın en eski partisi Vefd’in de başkanı olan iş adamı El-Bedevi, Sad El-Beled Televizyon’unda katıldığı programda, “Mısır’ı, bazı Arap devletleri ve Erdoğan zayıflatıp bölmek istiyorlar, siyasi bir harp yaşıyoruz” dedi.


Seyyid Bedevi, yaşanan bu siyasi harp’le mücadeleyi de siyasi olarak yapacaklarını belirterek, Erdoğan’ın terör örgütleriyle olan ilişkisini, Mısır’ı bölme amacını ve Türkiye’deki suçlarını ortaya çıkaracaklarını ilan etti. “Türkçe Televizyon kurma çalışmalarına başladık, resmi izinlerin süreci devam ediyor” diyen Bedevi, Erdoğan’ın Katar devletiyle birlikte devamlı Mısır’a saldırmasını, Türkiye ve uluslararasında işlediği suçları biz de Türk halkına anlatacağız” ifadelerini kullandı.

Erdoğan’ın Türk halkına karşı iş tuttuğunu vurgulayan Vefd Partisi Başkanı Seyyid Bedevi, bunların hepsini kuracakları kanalda anlatacaklarını aktardı. Ayrıca iş adamı da olan Bedevi, yeni kuracakları Türkçe Televizyon kanalıyla ilgili ise ciddi araştırmalarının sona yaklaştığını ve bittiğinde duyurusunu yapacaklarını dillendirdi. Kanalın içerik ve program akışına ilişkin bilgi vermekten kaçınan Seyyid Bedevi, bu hususta deneyimli olduklarını aktardı.

Ayrıca Seyyid Bedevi’nin Türkçe Kanal kurma gerekçesi ise Arap Medyasında artık Erdoğan’ın kim olduğu biliniyor, Arap yayınlarda artık Cumhurbaşkanı Erdoğan’la alakalı her gün özellikle IŞİD ve diğer radikal terör örgütleriyle olan ilişkisi ve yolsuzlukları yayınlanıyor yeni bşr Arapça Kanala gerek yok denildi. Bedevi, Türkiye’de tüm muhalif basının ya susturulduğunu ve ya kapatıldığını ya da el konulduğunu belirterek bu sebepten Türkçe Kanal açma işine girdiğini duyurdu.

1935’de Kral Faruk zamanında kurulan Mısır’ın Liberal Vefd Partisi, ülkenin ilk ve en eski partisi olama özelliğini taşıyor. Bedevi’nin partisi mevcut durumda ülkede üç’üncü parti konumunda. Genel Başkanı El-Seyyid El-Bedevi 25 Mart 2016’da uydu üzerinden parti adına Arapça ve İngilizce yayın yapan Vefd TV’yi kurmuştu. Seyyid Bedevi geçen yıl da, Arap alemine yayın yapan Mısır’ın tanınmış gazetelerinden Dustur’u satın alarak medya ağını genişletmişti. Halihazırda Vefd TV’nin yanında 100 binin üzerinde trajı olan Vefd Gazetesi ve İnternet sitesinin de Arap aleminde etkili olduğu biliniyor.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER MEDYA HABERLERİ