"Allah’tan başka kimsemiz yok. Olsun, O ne güzel vekildir"

Yargıtay 16’ıncı Ceza Dairesi, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan Ahmet Altan, Nazlı Ilıcak, Fevzi Yazıcı ve Yakup Şimşek hakkında yeniden yargılanmasına karar vererek İstanbul 26. Ağır Ceza Mahkemesi’nin verdiği kararı bozmuştu.
Bugün tekrar hâkim karşısına çıkan gazeteciler tekrar yargılanarak Ahmet Altan ve Nazlı Ilıcak hakkında tahliye kararı verildi. Yeniden yargılamada Ahmet Altan “örgüte üye olmamakla birlikte bilerek yardım” suçundan 10 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı. Suçun niteliği ve tutuklulukta geçirdiği süre gözetilerek tahliyesine karar verildi.

Nazlı Ilıcak hakkında ise, “örgüte üye olmamakla birlikte bilerek yardım” suçundan 8 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırıldı, suçun niteliği ve tutuklulukta geçirdiği süre gözetilerek adli kontrolle tahliyesine karar verildi.

Kesin delil elde edilemediğinden dolayı Mehmet Altan’ın beraatına karar verildi.

Yeniden yargılamada Şükrü Tuğrul Özşengül “örgüt üyeliği” suçundan 12 ay hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme Özşengül hakkında tutukluluğunun devamına hükmetti.

Zaman Gazetesi’nin eski çalışanları Fevzi Yazıcı ve Yakup Şimşek’in “örgüt üyeliği” suçundan 10’ar yıl 15’er ay hapis cezasına çarptırıldı. Yazıcı ve Şimşek’in tutukluluklarının devamına hükmedildi.

"O NE GÜZEL VEKİLDİR" 

Yakup Şimşek'in kızı bir tweet atarak, "Bir kez daha gördük ki bizim Allah’tan başka kimsemiz yok. Olsun, O ne güzel vekildir." dedi.

Şimşek'in Avukat kızı Büşra Şimşek şu tweeti attı; Bir kez daha gördük ki bizim Allah’tan başka kimsemiz yok. Olsun, O ne güzel vekildir. Segbis ekranında gördüğüm babama gülümsediğim için başkan “niye gülüyosun bi sorun mu var” dedi. Gülüşümüzden bile haz edemeyen Kemal Selçuk gülüşlerimizi solduramazsın #YakupSimsek
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER MEDYA HABERLERİ