A Haber'den Erdoğan'a katliam 'sansür'ü

Yeni Zelanda'da iki camiye düzenlenen ve 50 kişinin hayatını kaybettiği saldırıyı miting meydanlarında izlettirmeye devam eden Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a, AKP yanlısı A Haber'den sansür geldi.
Erdoğan, tüm eleştiri ve uyarılara rağmen katliam görüntülerini miting meydanlarında toplanan kalabalıklara izletmeye devam ederken, son olarak İstanbul'daki Trabzonlular Buluşması'nda yine aynı görüntüleri izletti ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştirdi.

Erdoğan'ın konuşmasını canlı yayınlayan A Haber ise, saldırı anının gösterildiği bölümü kesti ve Erdoğan'ın Kılıçdaroğlu'nu hedef aldığı bölümden mitingi yayınlamaya devam etti. 

Erdoğan'ın bu tavrı hem Yeni Zelanda hem de Avustralya ile sorunlara neden olmuştu. 


Yeni Zelanda Dışişleri Bakanı Winston Peters, bulanıklaştırılan ancak silah seslerinin net şekilde duyulduğu görüntülerin yayınlanmasının yurtdışındaki Yeni Zelandalıları tehlikeye atabileceği uyarısında bulunmuştu.

Peters, daha önce konuyla ilgili bir araya geldiği Dışişleri Bakanı Mehmet Çavuşoğlu'na Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın saldırıya ilişkin görüntüleri seçim kampanyasında kullanmasının yanlış olduğunu söylemişti.

Peters, “Saldırganın Yeni Zelanda vatandaşı olmadığını düşünecek olursak, bu ülkeyi temsil etmeyen her türlü şey Yeni Zelanda halkının geleceğini ve güvenliğinin yanı sıra yurt dışındaki vatandaşlarımızı tehlikeye atıyor. Bu hiç adil değil” diye konuşmuştu.

 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER MEDYA HABERLERİ