Erdoğan’ın Türkiye’ye maliyeti her geçen gün artıyor

İyi Parti’nin 2. Olağanüstü Kurultayı bugün Ankara’da başladı. “Gel dediniz, geldim.” diyen Meral Akşener yeniden adaylığını açıkladı.
İyi Parti Olağanüstü Kurultayı bugün Ankara Ticaret Odası (ATO) kongre merkezinde toplantı. Akşener konuşmasının büyük bölümünde Erdoğan’ı eleştirdi. Akşener, “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye’ye maliyeti her geçen gün artıyor.” dedi.

Meral Akşener, “Ekonomide, dış politikada, yargıda, eğitimde hızla dibe vuruyoruz. Ekonomiyi soktukları darboğazdan kurtarmak için büyük bedeller ödeyebiliriz. Dış politikada, sürekli milli menfaatlerimize aykırı kararlar alınıyor. Bunları telafi etmek için, yarın çok daha büyük tavizler vermek zorunda kalabiliriz.” diye konuştu.

AKŞENER’DEN ERDOĞAN’A: ADALETSİZSİN, BASİRETSİZSİN, KİFAYETZSİZSİN!


“Milliyetçiliğin saraylarda paspas edilmesine izin vermeyeceğiz.”diyen Akşener, “Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim Sayın Erdoğan: Adaletsizsin, basiretsizsin, kifayetsizsin. Hem aldanıyorsun, hem aldatıyorsun, kullanışlı müttefikinle ülkeyi içine sürüklediğin hale bir bak!” diye konuştu.

Akşener konuşmasına söyle devam etti: “Tek adamlığa verirseniz, Türkiye uçacak’ dedin. Millet verdi. Döviz, faiz, enflasyon uçtu. Borç, işsizlik, cari açık uçtu. ’24 Haziran’da seçilirsem, her şeyi düzelteceğim’ dedin. Seçildin, daha beter hale getirdin. Beş bin yıllık devletin hazinesini, maliyesini damat Berat’a, teslim ettin. Sizin lale devriniz başladı ama, milletin ekmeği küçüldü, öğünü eksildi.”

“MHP, İSVİÇRE ÇAKISI ROLÜNDE”

Milliyetçi Harket Partisi’ni (MHP) de eleştiren Akşener,
“İyi Parti, Adalet ve Kalkınma Partisi ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin bir kumpas ağzı gibi konumlandığı, yanlarına da her işe yarayan, İsviçre çakısı rolündeki MHP’nin iliştirildiği siyasi tabloyu değiştirmiştir. Türkiye, memleketi beslemek yerine, türlü oyunlarla birbirlerini besleyen, siyaset erbabı yüzünden, bugünlere geldi.” dedi.

Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER MAGAZİN HABERLERİ