Yılmaz Odabaşı: Ahmet Altan'ın kitaplarının basımıyla ilgili tedirginlik varsa, ben üstlenirim

Şair-yazar Yılmaz Odabaşı, gazeteci-yazar Ahmet Altan’ın eserlerinin basılmasına Türkiye’deki yayınevlerinin cesaret edemediğini söyledi.

Konuyu, Twitter hesabından gündeme getiren şair-yazar Yılmaz Odabaşı, “Ahmet Altan’ın Everest Yayınları ile irtibatını yıllar önce sağlamıştım ve halen o yayınevi ile çalıştığını düşünüyorum. Fakat yıllardır Türkiye’de bir yeni kitabı çıkmadı. Kitaplarının yayınlanmasıyla ilgili yayın ve dağıtım dünyasında herhangi tedirginlik varsa, ben üstlenirim” ifadelerini kullandı. "ALTAN’IN KİTAPLARINI TÜRKİYE’DE HİÇBİR YAYINCI BASMIYOR"

Odabaşı, mesajını şu sözlerle sürdürdü; “Bunu laf olsun diye yazmadım. Eğer isminden tedirgin yayıncı ve dağıtımcılar varsa, eski bir dostu olarak önereceği her kitabının en iyi şekilde basılması ve dağıtılmasına sağlarım. Bu kamuoyu önünde verdiğim bir ‘söz’ sayılsın. Benim kimseden zerre korkum yok! Zira ben öyle olduğunu zannetmesem de, Ahmet Altan’ın kitaplarını Türkiye’de hiçbir yayıncı basmıyor gibi söylentiler dolaşıyor…”


"ALTAN’IN GÜNÜMÜZ TÜRKİYESİ’NE DAİR SÖYLEYECEK ÇOK ŞEYİ VAR"

“Kırk yıldır dik duran Ahmet Altan’ın, tahliyesinden sonra henüz bir beyan vermedi. Dört yıllık mahkumiyetine, günümüz Türkiye’sine dair söyleyecek çok şeyi olduğunu düşünüyorum. Eğer çekinceyle ona bir medya organı soru yöneltmemişse, kendisiyle bir nehir söyleşi yapmaya hazırım.”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER KÜLTÜR & SANAT HABERLERİ