“Yeni yılda diziler ücretli izlenecek”

“Yeni yılda diziler ücretli izlenecek”Yılbaşı itibarıyla birçok dizinin ücretli izleneceği iddia edildi.Mehmet Soysal’ın dile getirdiği “televizyon izlemek ücretli olmalı” sözü hayata geçiyor. Patronlar dizileri paralı hale getirmek için anlaştı.


2019 yılından itibaren birçok dizinin ücretli izleneceği, onlarca dizinin ise ekrandan kalkacağı iddia edildi.

Konuyu ilk olarak Demirören Grubu İcra Kurulu Başkanı Mehmet Soysal dile getirmiş ve “Televizyon izlemek ücretli olmalı” demişti.


Haberler.com’da yer alan iddiaya göre, dizi sürelerinin giderek artması ve her gün her kanalda birden fazla dizinin yayınlanması üzerine medya patronları düğmeye bastı ve ortak karar almak için bir araya geldi.

Yine 2019 yılının başında uygulamaya geçeceği iddia edilen haberlere göre her kanalda sadece bir dizi yayınlanacak. Yani her kanal kendi belirlediği dizi dışında başka hiçbir diziyi aynı gece art arda yayınlamayacak. Her kanalın günlük sadece bir dizi yayınlama hakkı olacak.

Ortaya atılan iddialardan dikkat çeken bir diğerine göre de dizilerin bir çoğu 2019 yılının Ocak ayından itibaren bir bir ekrandan kaldırılacak.

2019 yılından itibaren her kanalın ücretli platformu olacak ve sevdiği diziyi takip etmek isteyen izleyici kanala üye olup belirli bir ücret karşılığında diziyi izleyebilecek.

Eğer medya patronlarının masasında olan bu anlaşma onaylanırsa izleyici ücretsiz kanallarda en fazla günde bir dizi izleyebilecek. Diğer diziler ücret karşılığında izlenebilecek. 


 
 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER KÜLTÜR & SANAT HABERLERİ