Şükriye Tutkun, Erkan Oğur adına İbrahim Kalın'dan özür diledi

Erkan Oğur'un, İbrahim Kalın'la aynı projede 'içinin cız ederek' yer aldığını açıklaması, iktidara yakınlığıyla bilinen Şükriye Tutkun'un tepkisine neden oldu: "İbrahim Kalın'dan ben özür diliyorum."

İktidara olan yakınlığıyla bilinen Şükriye Tutkun, İbrahim Kalın'ın türküsüne eşlik eden Erkan Oğur'un tepkilerle ilgili açıklaması nedeniyle Kalın'dan özür diledi.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'a 'Hiç Oldum' türküsünde kopuz çalarak eşlik ettiği için eleştirilen müzisyen Erkan Oğur dün yaptığı açıklamada “İçimin bir köşesi cız etmişti, benim ne işim var diye. Belki benim de hatam olmuş olabilir, böyle bir şeyi kabul etmek” dedi.


Şükriye Tutkun ise bugün Erkan Oğur'un açıklamasına sosyal medya hesabından şu tepkiyi gösterdi: 

- @ikalin1 bey, politik görüşüne bakmaksızın sanatçı kişiliğinden dolayı @erkanogurresmi ile çalışabilecek kadar müziksever, ama müziğin evrensel olduğunu savunan solcu dostlarımız, sırf politik görüşü sebebiyle kendi ülkesinin müzik insanına kıyabiliyor. Müzik hani evrenseldi?

- İçim cız ederek yer aldım" Devletle ilgili görevine saygınız olmayabilir, akademik kariyerine de, ama bir müzisyenin bir müzisyene bu şekilde yanıt vermesi çok kırıcı. Halk müziğine gönül vermiş bir müzisyen olarak bu davranıştan ötürü @ikalin1'dan ben özür diliyorum.
 
Erkan Oğur, gelen eleştirilerle ilgili, "İçimin bir köşesi cız etmişti, benim ne işim var diye. Belki benim de hatam olmuş olabilir, böyle bir şeyi kabul etmek. Ben sadece müzik tarafına baktığım için çalmakta pek sorun görmedim. İnsanlar başka taraflara çektiler. Beni tanımadıkları için. Ben bugünkü iktidarı, hükümeti politikaları nedeniyle tasvip eden biri değilim. Benim Saray ve kendi menfaati için müzik yapan birisi olduğumu ifade edenler oldu. Tersine Saray'ın verdiği ödülü kabul etmemiştim. Cumhurbaşkanı Müzik Ödülü'nü kabul etmemiştim" ifadelerini kullanmıştı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER KÜLTÜR & SANAT HABERLERİ