'Sinema boykotu'nda Cem Yılmaz ve Şahan Gökbakar'dan açıklama

Yılmaz Erdoğan'ın uzun süredir beklenen filmi 'Organize İşler 2: Sazan Sarmalı' filminin bu hafta vizyona gireceği duyurulmuştu ancak BKM son dakika kararıyla filmi gösterimden çekince sektördeki kriz ortaya çıktı.
Yılmaz Erdoğan'ın "Olay sinemayı bitirme noktasına geldi" açıklamasından gözlerin çevrildiği Cem Yılmaz ve Şahan Gökbakar'dan da bazı değerlendirmeler geldi.


Şahan Gökbakar ve Cem Yılmaz'ın da Yılmaz Erdoğan'ın boykotuna destek verdiği yönünde haberler basına yansımıştı.

Cem Yılmaz, gönderme yapan tweetler paylaşarak ortada bir sorun olduğu mesajını verdi. Muhtemelen yaşanan bilet geliri dağılımı krizi çözülmezse Cem Yılmaz'ın filminin de vizyona girmeyeceği öne sürülüyor. 

Cem Yılmaz, "Emek verdiğimiz filmlerin en adaletli şekilde seyircisiyle buluşacağı günü bekliyorum" derken "Mısıra değil filme bilet alan milyonlarca seyircimize sorumluluğumdur" ifadesiyle sinema salonları sahiplerine taş attı. Şahan Gökbakar ise krize biraz daha temkinli yaklaşıyor. Kişisel Instagram hesabından paylaşım yapan Gökbakar, sinema işletmeleri ile müzakerelerin henüz sonuçlanmadığını belirtiyor. Ancak bir sorunun varlığından bahseden oyuncu, "Sorunları aşarak milyonlarla buluşacağımıza inancım tamdır" diyor.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER KÜLTÜR & SANAT HABERLERİ