Netflix ucuz abonelik dönemi başlatıyor

Son dönemlerde Türkiye'de de ilgiyle takip edilen Netflix, ucuz abonelik modeli üzerinde çalışmalara başladı. Teste başlanan yeni modelde fiyat yurt dışı standartlarına göre oldukça düşüyor.
Log'un aktardığı habere görer uygun fiyatlı bir abonelik alternatifi üzerinde bir süredir çalışan şirket, yeni ödeme alternatifi için test sürecine başladı.

Hindistan’da başlatılan bu test sürecinde kullanıcılar servise aylık olarak 250 rupi, yani yaklaşık 3,64 dolar ödeyecek. Söz konusu ücret taban modelin mobil versiyonu olarak kaydediliyor. Yani kullanıcılar içerikleri standart çözünürlükte izleyebilecek ve sadece tablet veya telefon üzerinden erişebilecek. Bu pakette aynı anda içerik erişimi ise tek bir cihazla sınırlı.

Firmanın mobil servisinin Hindistan fiyatı ise Türkiye fiyatının üzerinde yer alıyor. Halihazırda fiyat değişimi için farklı fiyat alternatifleri denese de, Netflix’in Türkiye’deki en temel üyeliği 15,99 TL fiyatla edinilebiliyor. Bu da güncel kurla yaklaşık 2,89 dolar ediyor.


Bu durumda servisin böyle bir hizmeti Türkiye’ye getirmesi halinde “mobil cihazlara özel abonelik” fiyatının ne olacağı da merak konusu. Yeni hizmetin başarılı olması durumunda farklı ülkelere de kısa sürede 4. abonelik seçeneği olarak dağıtılması bekleniyor.

Şimdilik test bölgesi Hindistan’la sınırlı olan hizmet, oradaki rakiplerinden hala pahalı. Amazon Prime Video servisi Hindistan’da aylık 129 rupi (1,88 dolar) ödenerek edinilebiliyor. Firmanın fiyatlandırmada değişime gidip gitmeyeceği merak konusu.

Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER KÜLTÜR & SANAT HABERLERİ