Müslüm filmi rekora koşuyor

Arabesk müziğinin önde gelen isimlerinden Müslüm Gürses’in hayatını anlatan Müslüm filmi rekora koşuyor.
Ketche ile Can Ulkay'ın yönettiği Timuçin Esen, Zerrin Tekindor, Ayça Bingöl, Erkan Can ve Şahin Kendirci'nin başrollerini paylaştığı sezonun iddialı filmi gösterime 921 salonda girdi.


‘Müslüm’ filmi, bir ayda 5 milyon 56 bin izleyiciye ulaştı. Elde edilen hasılat ise 67 milyon lirayı buldu. Trajik sahneleriyle öne çıkan film, gişe performansıyla 1989’dan günümüze en çok izlenenler arasında ise 8’inci sıraya yerleşti.

Müslüm Gürses’in gerçek yaşam hikayesini sinemaya uyarlayan “Müslüm” filmi, bir ayda 5 milyon 56 bin izleyiciye ulaştı.

Box Office Türkiye’den derlenen bilgilere göre, yönetmenliğini Can Ulkay ile “Ketche” ismiyle tanınan Hakan Kırvavaç’ın üstlendiği filmden elde edilen hasılat ise 67 milyon liraya ulaştı.

İzleyicinin yoğun ilgi gösterdiği film, 2018’in en çok izlenen yapımı olurken, 1989’dan günümüze en çok izlenen filmler arasında ise 8. sıraya yerleşti.

Senaryosunu Hakan Günday ile Gürhan Özçiftçi’nin kaleme aldığı filmin görüntü yönetmenliğini Martin Szecsanov, kurgusunu ise Mustafa Presheva yaptı. Gürses’in çocukluğunu Şahin Kendirci’nin canlandırdığı yapımda, Timuçin Esen, Zerrin Tekindor, Ayça Bingöl, Erkan Can, Taner Ölmez, Erkan Avcı, Turgut Tuncalp ve Caner Kurtaran da rol aldı. Film, 26 Ekim’de vizyona girmişti.
 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER KÜLTÜR & SANAT HABERLERİ