Murda’dan hapis cezasına tepki: Gençlere, sanatçılara yazık

‘Murda’ olarak bilinen rapçi Mehmet Önder Doğan, hakkında verilen hapis cezasına tepki gösterdi, “Yazık, gençlere, sanatçılara yazık. Özgürce sanatı yapmak isteyen herkese yazık” dedi.

‘Murda’ sahne ismini kullanan rapçi Mehmet Önder Doğan, bazı şarkılarında uyuşturucuyu özendirdiği iddiasıyla hakkında verilen 4 yıl 2 aylık hapis cezasına tepki gösterdi. Karara Şahan Gökbakar’dan da tepki geldi.

Instagram hesabından açıklama yayınlayan Doğan, çok sayıda şarkısı bulunduğunu ve bunun milyonlarca kişi tarafından dinlendiğini ifade etti.


Murda, şunları söyledi: “Hakim demek ki bu yazdığım şarkılar nedeniyle kızımın dört yıl iki ay babasız büyümesine değer buluyor, ailemin bensiz kalmasına değer buluyor. Bunu hiçbir zaman anlayamayacağım, hak da veremeyeceğim. Yazık, gençlere, sanatçılara yazık. Özgürce sanatı yapmak isteyen herkese yazık.”

Öte yandan Komedyen Şahan Gökbakar da karara Twitter hesabından tepki gösterdi.

Gökbakar yaptığı paylaşımda “Rap şarkıcılarını hapse atmak nedir ya? Yok sözleri öyleymiş böyleymiş. Hapis nedir hapis? Yani en fazla yapılacak şey şarkının yayın yasağı olabilir…O bile kötü de! 4yıl hapis nedir yahu? Rap şarkısı yapan müzisyen bu ya, müzik bu, şarkı bu şarkı…” diye yazdı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER KÜLTÜR & SANAT HABERLERİ