Eyfel Kulesi Johnny Hallyday'in ölümünden sonra ışıklandırıldı: Merci Johnny..

Fransa'nın efsane sanatçısı Johnny Hallday’in hayranları, Cumartesi günü Champs Elysees Caddesi’nde buluşacak ve ünlü sanatçıya son kez veda edecek. Paris'teki Eyfel Kulesi'ne de 'Teşekkürler Johnny' yazıldı.
Hallday’in hayranları, Cumartesi günü Champs Elysees Caddesi’nde buluşacak ve ünlü sanatçıya son kez veda edecek. Paris’teki Zafer Takı’ndan başlayacak olan veda töreni birçok müzisyen ve yaklaşık 700 motosikletlinin katılımıyla Champs Elysees Caddesi’ne kadar uzanacak. Törende katılımcıların güvenliği için yaklaşık 1500 polis görev alacak.JOHNNY HALLDAY KİMDİR?


Johnny Hallday 15 Haziran 1943 tarihinde Fransa’nın Paris kentinde doğdu.

Annesi ve babası o doğduktan birkaç ay sonra ayrıldı.

Hallday, sessiz film oyuncusu teyzesi Helene Mar ile yaşadı.. Etrafı şov dünyasıyla çevrili olan ünlü sanatçı, bu sayede gitar çalmayı öğrendi, dans dersleri aldı.

9 yaşında akrabalarıyla sahneye çıkmaya başladı. 1960’lı yıllarda Elvis Presley’den etkilenerek rock and roll müzikle ilgilenmeye başladı. Hatta hayranları onu daha sonra Fransız Presley olarak adlandırdı. 1997 yılında Fransa Cumhurbaşkanı JAcques Chirac tarafından Legion d’Honneur madalyasına layık görüldü.

Johnny Hallday, kariyeri boyunca 50’den fazla albüm çıkardı, albümleri 100 milyondan fazla sattı. Ayrıca pek çok dizi ve filmde oyunculuk yaptı. (DHA)
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER KÜLTÜR & SANAT HABERLERİ