​17 yıldır yayınlanan dergi, ilk kez ara verdi: Ocak'ta yayınlanmayacak

17 yıldır aralıksız yayınlanan sinema dergisi Altyazı, Ocak ayında yayına ara veriyor.Türkiye'de yaşanan ekonomik kriz ve yüksek döviz kurları, kağıt fiyatlarını etkilemiş, gazeteler sayfa azaltma ve baskıya son verme gibi yollara başvurmuştu. Pek çok yayınevi de yeni kitap baskılarını ertelemek veya iptal etmek zorunda kalmıştı.


Yaklaşık 17 yıldır aralıksız yayımlanan Altyazı dergisi, ocak ayında çıkmayacağını duyurdu. Derginin açıklamasında,  "elimizde olmayan sebeplerle ocak ayında çıkmayacak." ifadelerine yer verildi. Ancak verilen aranın ekonomik krizle ilgili olup olmadığı belirtilmedi.

T24'ün haberine göre  Altyazı Aylık Sinema Dergisi’nin Twitter hesabından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"On yedi yılı aşkın süredir aralıksız yayımlanan Altyazı, elimizde olmayan sebeplerle ocak ayında çıkmayacak. Kısa süreliğine yayınına ara vereceğimiz matbu dergi, çok yakında kaldığı yerden devam edecek. Bu süreçte Altyazı'nın seminerleri ve diğer etkinlikleri sürüyor. Altyazı'nın 189. sayısıyla en kısa zamanda yeniden buluşmak dileğiyle. Gelişmeler için sosyal medya hesaplarımızı ve  http://www.altyazi.net  adresini takip edebilirsiniz."
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER KÜLTÜR & SANAT HABERLERİ