Ümit Horzum'un eşi: Eşim neye, hangi senaryoya zorlanıyor?

Ankara'da kaçırıldıktan 133 gün sonra polise teslim edilen Ümit Horzum'a 7 artı 7 olarak 14 günlük gözaltı süresi verildi.

Horzum'un ailesi, Ümit Horzum'un işkence gördüğü, avukatlarının istifaya zorlandığını belirterek, 'hangi senaryoya zorlanıyor' diyerek yaşananlara sitem etti. Eşi, "Savcıları, HSK ve Adalet Müfettişlerini göreve çağırıyorum. Lütfen, Emniyette yapılanlara sessiz kalmayın.." dedi.

Türkiye'nin başkenti Ankara'nın göbeğinden kaçırılan Ümit Horzum, kaçırıldıktan 133 gün sonra, kendisini kaçıranlar tarafından polise teslim edilince yaşadığı öğrenildi. OHAL dolayısıyla 7 gün gözaltında tutulan Horzum'a ekstra 7 gün daha gözaltı süresi verilerek 14 güne çıkarıldı. Ümit Horzum'un eşinin kullandığı  @Uhorzum09 tweetter hesabından yaşananlarla ilgili bilgiler paylaştı.


Paşlaşılan bilgiler şöyle:

-Zorla kaçırılmış,(133) alıkonulmuş, işkence görmüş, kaburgası kırılmış, kulak zarı patlamış, yaşam hakkı tehdit edilmiş birisidir eşim Ümit Horzum. İşkenceden oluşan yaralar iyileşince, gözle görülecek bir iz kalmayınca, 16 Nisan günü Ümitköy'de yine kaçıranlar tarafndan bırakıldı

-Niye eşimin bırakıldığı yerde delil toplanmıyor? Eşime işkence edip bırakanlari bulmaya niye çalışmıyorsunz? Eşim 133gün boyunca ve gözaltında iken yaşamakla yaşamamak arasnda, tercihe zorlanmıştr. Tedavisi yapılmadan emniyette 7 gün gözaltı bitti. +7 gün gözaltı daha uygulanıyor

-Avukatımız her görüşmeye gittiğinde neden zorluk çıkartılıyor? Neden eşim ile avukatının görüşmesine izin verilmiyor ? 7 günlük gözaltına ek 7 gün daha gozaltini hangi sebeple verdiniz? Ne bana ne avukatımıza gözaltının uzatıldığını haber dahi vermediler.

-Avukatlarım dahi korkuyor... istifa edenler oldu. Neler oluyor. Eşim neye, hangi senaryoya zorlanıyor... neyle tehdit ediliyor.... 143 günlük bir baskı var, hak ihlali var, eziyet var, niye kimse tepki vermiyor?

-Niye eşimin adli tıptan veya tam teşekküllü bir hastaneden tüm vücuduna ilişkin ayrıntılı muayene ve kontrolü yapılmıyor, niye engelleniyor?

-Eşimin ifadesinin bu akşam alınacağı söylenmiş ve avukata da bu şekilde bilgi verilmişti. Avukatımız ifade için emniyete gittiğinde, kendisine eşimin ifadesine Baro'dan avukat atandığı ve avukatımızın ifadeye katılamayacağı söylenmiş.

-Bunun üzerine avukat "Ümit bey bana kendisi söylesin beni istemediğini " demesine rağmen, Ümit bey ile avukatımızı görüştürmemişler. 143 gündür eşimin maruz kaldığı şeyler ortada, yaşadıklarımızı buradan da aktarmaya çalıştım.

-Süreç bu şekilde ilerlerken avukatımızın neden bu şekilde ifadeden uzaklaştırıldığını, soruşturmayı yürütenlerin neden buna ihtiyaç duyduğunu merak ediyorum

-Bu kadar baskılı bir süreç sonucunda bu şekilde tamamlanan bir soruşturma kitabına uymuş gibi gözükse de, hukuk karşısında birşey ifade etmez. Anlamlandıramadığım garip olaylar dönüyor...

-Savcıları, HSK ve Adalet Müfettişlerini göreve çağırıyorum. Lütfen, Emniyette yapılanlara sessiz kalmayın..Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER İŞKENCE HABERLERİ