'MİT ajanıyım polis bile seni benim elimden alamaz'

İzmir'de Umutcan İnci bir kişi, kendisinin "MİT ajanı" olduğunu söyleyen bir kişinin saldırısına uğradı. Polis homofobik saldırıya uğrayan İnci'ye, "mobese kayıtları Arka Sokaklar dizisinde bulunur" dedi.
Umutcan İnci bir yurttaş, önceki gün İzmir’in Konak ilçesinde homofobik saldırıya maruz kaldı. Akşam saat 23.00 sularında evine giden İnci’nin önü bir araç tarafından kesildi.

Gazete Duvar'dan Hacı Bişkin'in haberine göre İnci, hem taciz edildi hem de araç sürücüsü tarafından darp edildi. Bunun üzerine karakola gidip kendisini darp ve taciz eden kişi hakkında şikayetçi olan İnci, mobese kayıtlarındaki kişinin bulunmasını istedi.

Ancak karakol polisleri İnci’ye ‘Mobese kayıtları ancak Arka Sokaklar dizisinde bulunur’ dedi. 10 yıl geçse de ben bu olayın peşini bırakmayacağım diyen İnci, “Bu olay bugün benim başıma geldi yarın başkasının başına gelir” diyerek tepki gösterdi.


‘BEN MİT AJANIYIM…’

İzmir’in Konak ilçesindeki YKM önünde evine giderken bir araç şoförü tarafından önü kesilerek darp edilen 27 yaşındaki Umutcan İnci, kendisine saldıran kişiyi tanımadığını, her şeyin bir an da geliştiğini söyleyerek olayı şöyle anlatıyor: “Saat 23.00 sularında eve giderken bir adam önüme keserek, ‘Bu parkta ibneler dolaşıyor. Sen ibne misin?’ diye sordu. Kimse böyle bir şeyi beyan etmek zorunda değil. Üzerime gelip hakaretler etmeye devam etti. Bende kendisine, ‘Evet gayım dedim’ Bunu söylemem üzerine adam üzerime yürüyerek, ‘En sevdiğim’ diye bir cümle kullandı. Bana cinsel tacizde bulundu. Karşı çıkınca yüzüme tokat atarak gözüme de yumruk attı. Yere düştükten sonra ayağıyla başımı ezmeye çalıştı. Bana, ‘Ben MİT ajanıyım polis bile seni benim elimden alamaz’ dedi.”

‘MOBESE KAYITLARI ARKA SOKAKLAR DİZİSİNDE BULUNUR’

İnci, darp edilirken yoldan geçen bir kişi İnci’ye yardım etmek için araç şoförüne karşı çıkmaya başladı. Fakat tacizci, bu sefer de hem İnci’yi hem de İnci’ye yardım etmek isteyen kişiye saldırmış. Son olarak yerdeki çöp kutusunun kendisine fırlatıldığını aktaran İnci, hastaneye giderek darp raporu aldı.

Darp raporu aldıktan sonra emniyete gidip şikayetçi olan İnci şöyle devam ediyor: “Emniyette mobese kayıtlarının bulunmasını talep ettim. Fakat emniyetteki polisler bana, ‘Mobese kayıtları ancak Arka Sokaklar dizisinde bulunur’ dedi.”

Nefret suçlarına karşı kamuoyunun ses çıkartmasını gerektiğini belirten İnci, şöyle devam etti: “Bu olaylar dün başkasının başına geldi, bugün benim başıma geldi, yarın da başkasının başına gelir. Nefret suçlarına karşı kamuoyunun güçlü bir şekilde tepki vermesi gerekiyor. Ben hakkımı aramaya devam edeceğim. Olayın failinin bulunması 10 yıl sürse de bu olayın peşini bırakmayacağım.”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER İŞKENCE HABERLERİ