Meriç'te anne ve bebeğin naaşına ulaşıldı

İki kardeş için arama çalışmaları devam ediyor.
Meriç'te kaybolan anne ve 1 yaşındaki bebeğin cansız bedeni bulundu

Meriç nehrini geçmeye çalışırken alabora olan bottan kaybolan Hatice Akçabay ve 1 yaşındaki Bekir Aras'ın cansız bedenine ulaşıldı. Diğer iki kardeş için de arama çalışmaları devam ediyor.

Türkiye'de iki yıl önce yaşanan 15 Temmuz darbe girişimi projesi sonrasında başlatılan soruşturmalar kapsamında Murat Akçabay (36) hakkında da yakalama kararı çıkarıldı. Türkiye'de adil bir yargılanma imkanı kalmadığını gören Akçabay, eşi Hatice Akçabay (36), Ahmet Esat (7), Mesut (5), Bekir Aras (1) ile birlikte çarşamba gecesi saat 24.00 sıralarında Meriç'ten geçmek istedi. 5 kişilik Akçabay ailesi, 3 kişilik başka bir aile, 1 bekar ve 2'de insan kaçakçısı olmak üzere 11 kişi bota bindi. Akşam saatlerinde yağmurun yağmasıyla birlikte debisi yükselen nehirde yola çıktılar. Nehirin ortasına gelen bot, bir kayaya çarparak delindi. Ve çarpmanın etkisiyle bir oğlu tekneden düşen baba Murat Akçabay, oğlunun peşinden atlayınca botun dengesi bozuldu ve devrildi. 


Botun devrilmesiyle 36 yaşındaki Hatice Akçabay ile 7 yaşındaki Ahmet Esat, 5 yaşındaki Mesut ve 1 yaşındaki Bekir Aras adlı çocukları kaybolmuş, 5 kişide kendi gayretleriyle kurtulmuştu.


Nehrin Türkiye tarafından AFAD ve güvenlik güçleri tarafından arama kurtarma çalışmaları esnasında Hatice Akçabay ve 1 yaşındaki Bekir Aras'ın cansız bedenine ulaşıldı. Diğer iki kardeş için de arama çalışmaları devam ediyor.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER İŞKENCE HABERLERİ