​KOCASINA KARISINI İHBAR ETMESİ İÇİN İŞKENCE YAPTILAR

A.Ş KHK'lı bir öğretmen. 34 yaşında. Görevden atıldıktan sonra bir süre sonra gözaltına alındı. Eşi F.Ş nin yerini söylemesi için A.Ş'ye gözaltı süresi boyunca işkence yapıldı.

(Aktifhaber’in edindiği bilgiye göre gözaltı sürecinde işkence yapan polis memurunun ismi “Kenan”dı. Ancak bu ismin gerçek mi takma mı olduğu bilinmiyor.)

İŞKENCE RAPORU KAYBEDİLDİ


Kayseri Bünyan Emniyeti’nde yaşanan ağır işkencenin ardından Erciyes Devlet Hastanesi’ne sevk edilen A.Ş.’nin vücudundaki açık darp izleri üzerine hastane darp raporu verdi. Ancak ardından Emniyet güçleri hastaneyi adeta ablukaya aldılar. Doktorun yazdığı darp raporu hastane yönetimi tarafından A.Ş.’ye ve yakınlarına verilmedi. Ancak avukatının devreye girmesinin ardından darp raporu alınabildi. 
Avukat darp raporunu hızla Emniyet’e ulaştırıp işkencenin durdurulması için başvuruda bulundu. Ancak rapor Emniyet’te yok edildi.  

Avukatı bu kez savcılığa verebilmek için raporun orijinal bir örneğini daha hastaneden istedi. Ancak daha önce raporu veren doktorun üzerindeki ağır baskı nedeniyle “raporu tekrar veremeyeceği”ni bildirdiği öğrenildi.  

A.Ş'nin gördüğü işkence sonrasında boynunda morluklar ve belinde eziklik oluştuğu asıl önemlisi ise belli bir oranda görme kaybı yaşadığı belirtiliyor. Emniyet yetkililerinin sağlam raporu almak için tekrar A.Ş.’yi hastaneye götürdükleri ancak suça karışmak istemeyen doktorun polislerin tehditleri üzerine yıllık izne ayrıldığı belirtiliyor. 

KARISI TESLİM OLMAYA GİDERKEN GÖZALTINA ALINDI

A.Ş.’nin gözaltına alındığı ve işkence gördüğünü öğrenen karısı F.Ş. ise Emniyet’e hem eşinin durumunu öğrenmek hem de kendisi hakkındaki suçlamalarla ilgili ifade vermek için Bünyan Emniyeti’ne giderken yolda gözaltına alındı ve ardından tutuklandı. Şu an A.Ş. hastanede yatıyor ve tutuklu eşi F.Ş. ile görüşemiyor. Üç yaşındaki kızlarına ise anneannesi bakıyor. 

HASTANEDEN ATMAK İSTEDİLER

A.Ş. gördüğü işkencelerin ardından hastaneye yatırıldı. Ancak yoğun baskı nedeniyle hastane yönetimi A.Ş.’yi hastaneden atmak istedi. Avukatların devreye girmesiyle bu girişim durdurulurken bu kez de yıpratma politikası başladı. Hastane yönetiminin A.Ş.’ye çok yüklü miktarda tedavi masrafı çıkardığı öğrenildi.

A.Ş. hala gördüğü işkenceler nedeniyle tedavi oluyor ve Erciyes Devlet hastanesinde yatıyor.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER İŞKENCE HABERLERİ