Hizmet hareketi tutuklusu banyoda ölü bulundu!

15 Temmuz’dan sonra haksız tutuklamalar nedeniyle aylardır hapis yatan cezaevi mağdurlarında ölümler başladı.
TR724’in Erdoğan’ın Cehennem Odaları manşetiyle dikkat çektiği sıcak hava ve yetersiz cezaevi koşulları, sağlık hizmeti verilmediği uyarıları haklı çıktı. Aylardır haksız şekilde tutuklulukları sürdürülenler arasında ölümler başladı. Elbistan’ın Sesi isimli gazetenin haberine göre, tutuklu işadamı Kamil U. Elbistan E Tipi Kapalı Cezaevinde hayatını kaybetti.  61 yaşındaki  tutuklu işadamının kötü cezaevi şartlarında vefat etti.

Meteroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nün hava sıcaklığı verilerine göre günlük sıcaklık ortalamaları 35 dereceleri, nem oranı ise gün içinde değişmekle birlikte yüzde 60-80’leri buluyor. Sıcak ve nemli hava bölgede hakim.

ELBİSTAN’DA 61 YAŞINDAKİ İŞADAMI CEZAEVİNDE VEFAT ETTİ


Tutuklu işadamı cezaevinde ölü bulundu Elbistan’da F..ö soruşturmaları çerçevesinde tutuklanan işadamı, tutuklu olarak kaldığı Elbistan E Tipi kapalı Ceza İnfaz Kurumu’ndaki koğuşunun banyosunda ölü bulundu.  Kamil Ü.’nün 14 Ağustos 2016’dan bu yana tutuklu olduğu, görüş günü nedeniyle duş almak için girdiği banyoda ölü bulunduğu belirtildi. Kalp krizi geçirdiği belirtilen Kamil Ü. naaşı önce Elbistan Devlet Hastanesi morguna sonra ölüm sebebinin belirlenmesi için Malatya Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

Sosyal medyada yer alan bazı haberlerde isim verilmeden hamile bir kadının da hayatını kaybettiği ileri sürüldü. Ancak açık kaynaklardan şu ana kadar bu bilgi teyit edilmedi. Benzer bir başka haber siyasi tutukluların bulunduğu  Mersin Tarsus Cezaevinden gelmişti.

AYDIN’DA KALP KRİZİ GEÇİREN ÖĞRETMEN, VAN’DA ELEKTRİK SU KESİNTİSİ

Herkes İçin Adalet isimli twitter kullanıcısının verdiği bilgiye göre, Aydın Kapalı Cezaevi’nde öğretmen A.T. sıcaklardan dolayı kalp sıkışması sonucu hastaneye kaldırıldı.  Yine Van  T Tipi Cezaevinde elektrik ve sular kesildiği bildirildi. Bir başka sosyal medya mesajında 40 derece sıcaklarda araba bagajında hapisteki babalarını ziyaret giden iki çocuğu gösteren fotoğraflar yürekleri dağladı.


560 BEBEK VE 17 BİN KADIN KÖTÜ KOŞULLAR ALTINDA

Yaz mevsimi başlamasıyla yer yer hissedilen ısı 50 dereceyi aşıyor. İzolasyonun olmadığı çatı katlarında ise tam bir fırına dönüyor. Kimi koğuşlarda aşırı ısıdan ve kalabalıktan bayılanlar oluyor. Şikayetler yüzlerce defa hapishane yetkililerine iletiliyor ama dilekçelere cevap bile verilmiyor. Cezaevlerinde 560 çocuk annesiyle birlikte kalırken, haksız ve hukuksuz tutuklanan kadınların sayısı 17 bini geçti.

Ve bu korkunç cezaevlerinde sadece yetişkinler değil, hastalar, engelliler ve bebekler de kalıyor. Annelerin cezaevelerindeki çocuklarının ağlamalarını kesmek için tek çare olarak uyutucu ve sakinleştirici şurup kullandığı ortaya çıkmıştı.

 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER İŞKENCE HABERLERİ