Erkam Tufan'la 30 Dakika'da bu hafta: AKP Türkiye'sinde İşkence

Youtube hesabı üzerinden haftalık yayınlara başlayan Gazeteci Erkam Tufan Aytav, 'AKP Türkiye'sinde İşkence' konulu ilk programında Habertürk eski muhabiri Bülent Ceyhan'ı konuk aldı.
Erkam Tufan'ın haftalık yayınlanan programı 'Erkam Tufan'la 30 Dakika'da bu hafta AKP Türkiye'sindeki işkenceler konuşuldu. 

Gazeteci Bülent Ceyhan'ın konuk olduğu programda Erkam Tufan'ın bahsettiği ve mahkeme tutanaklarına da geçen işkence örnekleri tüyler ürpertiyor.
 

COPLA TECAVÜZ ETTİLER, ELEKTRİK VERDİLER!
 Tutuklu  öğretmen Recep Çelik'in ifadeleri şöyle: Kırıkkale Emniyet Müdürlüğü'nde baskı ve işkence yapıldı. Sürekli gözlerimi kapalı tuttular, işkenceci polisleri göremedim. Beni banyoya götürüp çırılçıplak soydular. Copla tecavüz ettiler. Hayalarımdan sıkarak işkence yaptılar. Elektrik verdiler. 

 

KEŞKE BENİ ÖLDÜRSELERDİ, İNSAN OLMAKTAN UTANIYORUM!

Bir diğer işkence mağduru Hasan Kobalay ise şunlalrı söylüyor: Keşke beni öldürselerdi. İnsan olmaktan utanıyorum. Tedavi olmak istiyorum, çünkü testislerim hala ağrıyor. Makatıma cop sokuldu, sürekli dayağa maruz kaldım. Karıma da bana yaptıklarını yapmakla tehdit ettiler. Evlatlarımı Çocuk Esirgeme Kurumu'na vereceklerini söylediler. Ağır hakaretler ve küfürler ettiler.

OHAL'de Türkiye'de yaşanan işkence ve zulümlere dikkat çekilen programda, güpegündüz kaçırılan kişiler ve ailelerinin yaşadıkları mağduriyet de dile getirildi.

İşte Erkam Tufan'la 30 Dakika'nın ilk bölümü:
 

Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER İŞKENCE HABERLERİ