Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek kadın ve çocukları tutuklatmaya devam ediyor

Balıkesir'de Şubat 2016'dan beri tutuklu bulunan Memduh Orasan ve Kadir Aydın'ın eşleri hiçbir delil gösterilmeden tutukladı.
Balıkesir'de Şubat 2016 beri Balıkesir'de tutuklu bulunan Memduh Orasan ve Kadir Aydın'ın eşleri 18 nisan çarşamba günü hiçbir delil ve suçlama gösterilmeden tutuklandığı öğrenildi.

Mehduh Orasan yaklaşık 2 ay önce kaldığı cezaevi değiştirilip Bandırma cezaevine gönderilmişti. Kadir Aydın Burhaniye'ye transfer edilmişti. Mahkemenin verdiği karara rağmen Orasan ve Aydın'ın 'tek kişilik hücre' kaldıkları kaydedildi.

Tutuklulara mahkemede iftirada bulunmaları için bu tarz cezalandırmalara başvurulduğu iddia edildi. Orasan ve Aydın'ın yaşadığı sıkıntılara rağmen eşlerinin de tutuklandığı ve çocukların ortada bırakıldığı ortaya çıktı. Yaklaşık 2 yıldır cezaevinde tutuklu olan Orasan ve Aydın'ın mahkemenin hüküm vermemesi ise ayrıca bir mağduriyete yol açıyor.


MAYIS AYINDA KARAR DURUŞMASI ÖNCESİ EŞLERİ DE TUTUKLANDI

Orasan ve Aydın'ın 7 Mayıs'ta gerçekleştirilecek olan 'karar duruşması' öncesinde Balıkesir İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek'in eşlerine operasyon yapması ise dikkat çekti. Orasan ve Aydın'ın itirafçı adı altında iftiralarda bulunması için eşlerinin de tutuklandığı iddia edildi. Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğü daha önce de işkence ve hukuksuz tutuklamalara konu olmuştu.

3'ER ÇOCUKLU 2 AİLEYİ CADI AVIYLA MAĞDUR EDİYORLAR

Memduh Orasan'ın eşi Dilek Orasan'ın tutuklanmasının ardından 3 çocuğunun sahipsiz kaldığı belirtildi. Aynı şekilde Kadir Aydın'ın eşi Nilgün Aydın'ın tutuklanması sonrasında yaşları 14, 11 ve 1 olan 3 çocuğunun ortada kaldığı öğrenildi. 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER İŞKENCE HABERLERİ