Atina'da vefat eden Esma Uludağ İzmir’de toprağa verildi

Yunanistan'da hayatını kaybeden mülteci Esma Uludağ, memleketi İzmir'de toprağa verildi. Defin işlemlerinin yapıldığı sırada yaşananlar ise pes dedirtti. Esma Uludağ'ın cenazesinden önce kayın biraderi ters kelepçe ile gözaltına alındı.
Yunanistan’da hayatını kaybeden mülteci Esma Uludağ memleketi İzmir’de toprağa verildi.

Olağanüstü Hal (OHAL) ile çıkarılan KHK’yla işinden ihraç edilen ve Almanya’da oturum alan eşine kavuşmak için Meriç’i geçerek Atina’ya ulaşan Esma Uludağ (35) geçirdiği felç ve kalp krizi sonucu hayatını kaybetmişti.
Esma Uludağ’ın eşi Mehmet Ali Uludağ eşi adına açtığı sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, güvenlik güçlerinin eşinin cenazesini beklemeden gece yarısı kardeşi Mutlu Uludağ’ı ters kelepçe ile gözaltına aldığını duyurdu. “Acım daha fazla katlandı diyen Uludağ, “İki tane abim var Biri 1996 yılında bu ülke için canını veren Şehit Veli Uludağ. Diğer abim Mutlu Uludağ’ı şimdi gözaltına almışlar. Gecenin 01.00 inde evine baskın yapıp ters kelepçe ile kelepçeleyerek bu saatte gözaltına alınmasına sebebi ne olabilir?”ifadelerini kullandı. Uludağ, “Sevgili eşim Esma Uludağ bugün İzmir’de defnedildi. Aylarca çektiğimiz hasret, özlem ve vuslat ahirete kaldı. Eş olarak ben ondan razıydım Allah’ım da ondan razı olsun” dedi.Uludağ yaptığı paylaşımda, “Hiçbir şeye saygınız yok bari, şehidin annesi ve babasından da mı utanmadınız? Cenazemizi bile defnetmeden saldırdırmanızı gerektirecek ne yaptık biz?” diye sordu ve şunları ekledi: Allah’ım bunların kalplerine merhamet ver, ıslah eyle, yapmış oldukları hataları bir an önce farkına varmalarını nasip et, eğer buna murad buyurmamışsan ne diyeyim, Sana havale ediyorum.

BİR AİLE DRAMI

Kaçak yollarla Meriç Nehri üzerinden Yunanistan’a geçen ve Atina’da yaşamaya başlayan Uludağ, Almanya’da oturum alan eşine kavuşmak için 3 çocuğuyla beklemeye başladı. 3, 7 ve 10 yaşlarındaki çocukları da yanında olan mülteci anne sığındığı Yunanistan’da Almanya’da başvurusu kabul olan eşini ve aile birleşimi işlemlerinin tamamlanmasını bekliyordu.Uludağ yaşadığı acılara dayanamayarak geçirdiği kalp krizi ve felç sonucu Atina’da hayatını kaybetti.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER İŞKENCE HABERLERİ