​Yunanistan’dan Türk turiste kapıda vizeye devam

Yunanistan Dışişleri Bakan Yardımcısı Markos Bolaris, Türk turistler için uygulanan kapı vizesi uygulaması hakkında konuştu.
Yunan Bakan Yardımcısı kişisel internet sitesinden yaptığı açıklamada Hürriyet gazetesinden İpek Vezdani’ye demeç verdiğini ve belirli Yunan adalarında uygulanmakta olan kapı vizesi uygulamasının bu yaz da devam edeceğini söyledi.


2019 yılında da kapıda vize uygulamasına devam edileceğini açıklayan Bolaris “Türk turistleri sadece adalara değil Atina, Selanik ve Kavala’ya da bekliyoruz” şeklinde konuşurken, bu yıl Türk turistleri Schengen vizesi almaya yönlendireceklerini kaydetti. Yunan Dışişleri Bakan Yardımcısı Bolaris “İzmir’de üç ve Trabzon’da bir vize ofisi açtıklarını” da sözlerine ekledi.

Bolaris Yunanistan’ın Türkiye’nin AB üyelik sürecini de desteklediğini ifade ederken “Türkiye AB için aday bir ülke ve önemli bir ortaktır. Gerek AB gerekse de Türkiye göç, ekonomi, ticaret, bölgesel istikrar ve güvenlik alanlarında yapılacak sıkı işbirliğinden faydalanacaktır” dedi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ