Yine bir utanç videosu! Engelli yaşlıyla dalga geçip videosunu paylaştı

Şizofren babasıyla dalga geçilen görüntülerin dedesi ve babaannesini kahrettiğini söyleyen Öztürk Efendi adlı sosyal medya kullanıcısı yetkililerden o görüntülerin silinmesi için yardım istedi.
Koronavirüs salgını önleme çalışmaları kapsamında 65 yaş ve üzeri vatandaşların sokağa çıkışlarının yasaklanmasının ardından, gençlerin yaşlılarla dalga geçtiği bir çok video sosyal medyada dolaşıma girdi. Her kesimden vatandaşların büyük tepkisini toplayan videolardan bir de engelli bir yaşlı vatandaş ile ilgili.


Sosyal medya platformlarında paylaşılan görüntülerde, bir grup genç şizofreni hastası olduğu öğrenilen yaşlı bir vatandaşı yolda çevirerek zorla maske takıyor. Gençler daha sonra ‘Virüs, Lan’ diye hitap ettikleri kişinin başından aşağı kolonya dökerek yolluyor.

‘BABAANNEM DEDEM KAHROLDU!’

Gençlerin aşağıladığı kişinin babası olduğunu söyleyen Öztürk Efendi adlı sosyal medya kullanıcısı yetkililerden, dedesi ve babaannesini çok üzen o görüntülerin silinmesi için yardım istedi. Efendi paylaşımında, ”Kardeşlerim, videdaki kişi benim babam kendisi engelli, şizofreni rahatsızlığı var bu görüntürden etkilendiği için bir haftadır kaldırtmaya çalışıyordum ama artık yetişemedim ! Videoyu çeken şahısa ulaşmaya çalıştım oralı bile olmadı. Babannem ve dedem ağlamaktan kahr oldu !” dedi. Suç duyurusunda da bulunan Öztürk Efendi adlı kullanıcıya sosyal medyadan da kısa sürede büyük destek geldi.

Dünde yolda rastladığı İhsan adlı yaşlı bir vatandaşı polis gibi konuşarak korkutan Mustafa Tarık Er adlı kişi hakkında da İçişleri Bakanlığının girişimleri sonucu işlem başlatılmıştı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ