Yandaş yazar yazdı: HDP kapatma istemi ile Yargıtay’ın radarında

Sabah’ın yandaş yazarı Okan Müderrisoğlu, HDP’nin kapatma istemiyle Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’nın radarında olduğunu yazdı.
Üç belediyesine hukuksuz bir şekilde kayyım atanan HDP şimdi de kapatılma tehdidi altında. Yandaş yazar Müderrisoğlu, “Güvenlik doktrini… HDP… Dersler…” başlığıyla yayımlanan yazısında HDP’nin kapatılabileceğini ileri sürdü.

DEVLET AKLI AÇIK TUTMAYI TERCİH ETTİ AMA!

Müderrisoğlu, “HDP, kapatma istemli başvuru nedeni ile Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’nın radarında bir partidir. Devlet aklı, HDP’yi, Kürt kökenli vatandaşların bir bölümü için siyasal açıdan kendini ifade etme kanalı olarak açık tutmayı tercih etmektedir” dedi.


GEL GİT SÜRECİ DEVAM ETMEKTEDİR

Müderrisoğlu, “Buna karşın HDP, etnik temelli siyasette ısrar etmekte ve terör örgütü ile arasına mesafe koymak bir kenara, devlete karşı meydan okumayı sürdürmektedir. Tavır böyle olunca yasal önlemlerle demokratik siyaset arasındaki gel git süreci devam etmektedir” ifadesini kullandı.

HDP’NİN ANAYASAL SİSTEM İÇİNDEKİ KONUMU

Müderrisoğlu şunları dile getirdi: “Kayyum atanan üç büyükşehir belediyesi ile ilgili son kararı yorumlayabilmek için dört ana noktaya odaklanmamız gerekiyor:
1- HDP’nin, anayasal sistem içindeki konumu.
2- Milli güvenlik doktrini.
3- AB ile ilişkiler başta olmak üzere küresel koşullar.
4- ABD’nin, Suriye’nin kuzeyine dair planları…”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ