Vicdanların sustuğu ölümle ilgili bir soru önergesi daha

Gümüşhane E Tipi Kapalı Cezaevi'nde tek kişilik bir hücrede hayatını kaybeden Mustafa Kabakçıoğlu için Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’e bir soru önergesi de Saadet Parti milletvekili Abdulkadir Karaduman verdi.

Önergede Karaduman, Kabakçıoğlu’nun ölümünün kamu vicdanını derinden yaraladığını belirterek, “Özellikle son aylarda artış gösteren cezaevlerindeki tutuklu ve hükümlülere yönelik kötü muamele ve işkence iddiaları da –Tekirdağ 2 Nolu F Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu, Konya Ereğli T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu gibi- göz önüne alındığında cezaevlerindeki vatandaşların can güvenliği noktasında ciddi endişeler uyanmaktadır” dedi.

"CEZAEVLERİNDE KAÇ KRONİK HASTA BULUNMAKTA?"


Mustafa Kabakçıoğlu’nun şüpheli ölümüyle ilgili herhangi bir kamu görevlisi hakkında açığa alma yahut memuriyetten çıkarılma kararı verilip verilmediğini soran Karaduman, “Mustafa Kabakçıoğlu’nun ölümü gibi elim hadiselerin yaşanmaması için bakanlığınızca alınan tedbirler var mıdır? Varsa nelerdir? Bu tedbirlere/kurallara uymayan kamu görevlileri hakkında herhangi bir işlem yapılmış mıdır? Cezaevlerinde kronik rahatsızlığı bulunan toplam hasta tutuklu/hükümlü sayısı kaçtır?” dedi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ